PSU 4 pin güç girişi nasıl 8 pin yapılır?

Amon Amarth

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Başlıkta belirttiğim gibi anakartımdaki işlemci güç girişi 8 pin, fakat power supplydeki 4 pin. Bunun için 4 pini 8 pine çeviriciler var şunlar;

Sizce bunlardan hangisini almalıyım ? Bunların bir zararı olur mu işlemciye ? Yoksa yeni 8 pin güç girişli power supply mi almalıyım? Lütfen yorumlarınızı bekliyorum. Detaylı açıklama yaparsanız sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:

Sağ taraftaki gri renkli kabloyu alacaksın.

Sağ taraftaki gri renkli kabloyu alacaksın.

Bütçen varsa, güç kaynağını değiştir. Çevirici kullansan da zararı olmaz.

Hocam öncelikle teşekkürler yorumunuz için. Power Supply'm 700W şuan sağlam durumda değiştirmeyi düşünmüyorum. Sağdaki kablodan bulamadım. Daha doğrusu buldum da 5 tllik kablo için 7 tl kargo ödemek biraz mantıksız geldi bana. Anakartımdaki 8 pinin sol tarafındaki 4 pine power supplydeki 4 pin güç kablosunu taktım kullanıyorum şuan. Diğer 4 pin boş duruyor. Böyle kullanmamın bi sakıncası olur mu ?

700w powerde 4 pin olduğunu sanmıyorum 4+4pindir o kontrol et.

Psych0o dostum 4+4 pin evet doğru. Ama diğer 4 lü uymuyor slota.

Hiç bir sakıncası olmaz. Boşta kalan kablolar sıkıntı çıkarsaydı molexlerle başımız beladaydı .

@zevheri hocam kablo boşta değil anakarttaki 8 pinden 4 ü boş kaldı

Böyle çalışıyor ama kimileri işlemciye anakarta powersupplye felan zararlı diyor kimileri sıkıntı yok diyor herkes farklı birşey söylüyor kararsız kaldım.

Kusura bakmayın yanlış okumuşum . Aynısını bende kullanıyorum bir sıkıntı yaşamadım. (8 i 4 e düşürdüm)

Peki teşekkürler. O diğer 4 pin ne işe yarıyor peki ? Overclock yapınca mı işe yarıyor sadece ?

Bazı anakartlar 8 pin güç kablosu istiyor. Kimi güç tüketiminden kimi başka nedenlerden. Yani her kullanıcıya yönelik üretildiği için psu lar herkesi düşünmeliler. 700 w xeon da çalıştırır fx 9590 da sonuçta.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…