PSU Çok Isınıyor

Makaleler
4
Yer
Denizli
Öncelikle selamlar ben oyun oynuyordum tam 2 saat önce aniden yanık kokusu geldi ve cızırtı sesi geldi ben hemen bilgisayarı kapadım.

PSU'dan geldiğini anlamıştım zaten hemen gittim PSU'yu elledim çok aşırı sıcaktı bundan öncede böyle sorun yaşamıştım, PSU'yu garantiye gönderdim, 0 PSU gönderdiler anca 1 ay oldu ve benzer sorunlar yaşıyorum bunun sebebi nedir?

Son olarak şunu ekliyeyim oyun oynarken ekran kartı kullanımı %99 iken işlemci %50'lerdeydi ardından afterburner programını kapatıp PUBG güncellemeye başladım ve yanık kokusu ardından bilgisayarı kapattım.

Sistem özelliklerim:
  • Asus Expedition GTX 1050Tİ (Overclocked version)
  • 8 GB 2400 MHz RAM
  • İ7 7700 CPU
  • 240 GB Samsung 950 Evo
  • Seagate 240 GB Harddisk
  • Prime B350M-A anakart
  • Kasa:Asus Vento Ta-kb-1 500W PSU (markasına bakmadım)

Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler.

Son düzenleme:
Yeterli olacağını düşünüyorum. Fakat PSU’larda plus, sertifika olayı var. Araştırırsanız forumda farkları bulabilirsiniz. Bilinmedik bir şey kullanmaktansa en azından bronz,silver gibi sertifikası olan PSU’ları tercih etmeniz yararınıza olacaktır.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı