PSU CPU ve PCI-E pinleri uymuyor

headgrab

Hectopat
Merhabalar yeni aldığım güç kaynağında 6 pin ve 4+4 pin güç çıkışları mevcut ancak şöyle bir sıkıntı var, ekran kartım 8 pin güç girişi ile CPU ise 4 pin ile çalışıyor. Ben 4+4 pini ekran kartına takarsam 6 pinlik güç çıkışını CPU'ya takamıyorum ya da tam tersi de olmuyor. Çevirici konusunda SATA girişlerini ya da IDE girişlerini kullanarak yapabilirim ama öyle olursa kasadaki fanları çalıştıramayacağım bu noktada nasıl bir yol izliyebilirim?

Ekran kartı RX 570.
PSU aerecool VX Plus 400W.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar yeni aldığım güç kaynağında 6 pin ve 4+4 pin güç çıkışları mevcut ancak şöyle bir sıkıntı var, ekran kartım 8 pin güç girişi ile CPU ise 4 pin ile çalışıyor. Ben 4+4 pini ekran kartına takarsam 6 pinlik güç çıkışını CPU'ya takamıyorum ya da tam tersi de olmuyor. Çevirici konusunda SATA girişlerini ya da IDE girişlerini kullanarak yapabilirim ama öyle olursa kasadaki fanları çalıştıramayacağım bu noktada nasıl bir yol izliyebilirim?

Ekran kartı RX 570.
PSU aerecool VX Plus 400W.
6 PİN TO 8 PiN PCI-E EXPRESS KABLOSU alarak 6 pinlik PCI-e kablonuzu dönüştürüp takarsınız. CPU için ise 4+4'ü ayırıp kullanabilirsiniz.

Hocam, bu PSU için normal bir durum. Zaten bu kart için yetersiz. Şimdilik 6 pin to 8 pin bir dönüştürücü alabilirsiniz. En yakın zamanda en az 500W bir PSU alın. CPU beslemesini GPU için kullanmayın. Örnek bir model.

4+4 CPU güç kablosunu ikiye ayırın ve işlemci güç girişine 4 pin olarak takın. Ekran kartı güç kablosunu da 6 pin olarak ekran kartına takın. Bu şekilde belki görüntü alabilirsiniz. Ekran kartı ve CPU güç kablolarını değiştirerek kullanamazsınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı