PSU Dahil Full Tower kasa önerisi

Çimen Poyraz

Hectopat
Daha fazla  
İyi akşamlar Technopat ailesi, ihtiyacım olan şey başlıkta da belirttiğim gibi, PSU dahil Full Tower büyüklüğünde bir kasa, fiyat olarak pek bilgim yok o yüzden bütçe veremiyorum fakat ne kadar ucuz olursa o kadar iyi olur benim için, görsellik, yanda pence olması, dahili fanları vb. önemli değil. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sisteminin ne kadar güç tüketeceğini yazmamışsın. PSU dahil Full Tower kasa önerisi verebilmemiz için donanımının tükettiği gücü bilmemiz gerek. Çünkü kasa fiyatları içindeki PSU'nun güç özelliklerine ve kalitesine göre değişir.

Haklısınız hocam onu atlamışım fakat şuan bir sistemim yok, daha doğrusu ileriye dönük bir sistem toplayacağım, ddr3 bir sistem olacak, işlemci olarak i5 4690k ekran kartı olarakta msi gtx960 g4 düşünüyorum, sanırım psu ile ilgili en önemli iki etken budur ?

Haklısınız hocam onu atlamışım fakat şuan bir sistemim yok, daha doğrusu ileriye dönük bir sistem toplayacağım, ddr3 bir sistem olacak, işlemci olarak i5 4690k ekran kartı olarakta msi gtx960 g4 düşünüyorum, sanırım psu ile ilgili en önemli iki etken budur ?

MSI sitesinde en az 400 watt gücünde bir PSU önermiş. İleriye dönük bir sistem toplayacaksan güç kaynağının 400 watt üstünde ve en az 80+ Bronze verimlilik sertifikası olması gerekiyor.
Açıkçası ben sana kasa ve PSU'yu ayrı ayrı almanı öneririm. O zaman daha esnek bir seçim şansın olur.

Kasalarla birlikte sunulan güç kaynakları bazen verimlilik sertifikasına sahip olmuyor bu da can sıkıcı bir durum.

Full Tower olarak sana kendi aldığım kasayı önerebilirim. Bunun güç kaynaksız olanı aldım ben. Kargo yarın elime ulaşacak :)

Aerocool GT-S 600W Güç Kaynaklı Black Edition

Kasadaki güç kaynağı sanırım 80+ Bronze sertifiakaya sahip. Eğer SLI v.s. yapmayı düşünmüyorsan fazlasıyla yeter.
Kasa çok kaliteli, çelik malzemeden yapılmış sağlam bir kasa. Soğutma açısından da çok iyi olduğu söyleniyor.

Hocam bunun fiyatı benim için aşırı fazla, mid tower olması da uygundur benim için, güç kaynağı ve kasa olarak ayrı ayrı marka model olarak öneride bulunabilir misiniz ?

Hocam bunun fiyatı benim için aşırı fazla, mid tower olması da uygundur benim için, güç kaynağı ve kasa olarak ayrı ayrı marka model olarak öneride bulunabilir misiniz ?

Hocam maksimum bütçen ne kadar? Ona göre öneride bulunabilirim. Full Tower kasaların en ucuzu 500 lira çünkü.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı