PSU değişimi sonrası görüntü gelmeme sorunu

ArchDemon

Hectopat
Daha fazla  
Birinden ikinci el PSU aldım. Gold sertifika 750 power. Server kullanmak için aldıklarını ama sonra vazgeçtiklerini, hiç kullanmadıklarını söyledi. Bakınca da gercekten kullanılmadığı anlaşılıyor. Ama 2 sene önce alınmış. Yani 2 senedir kullanılmamış. Sorunum şu;

Her şey takılı sıkıntısız PC açılıyor. Kapattıktan sonra tekrar açmaya çalısınca her şey anakarttaki her şey çalışıyor(RAM'ler dahil, LED'li) ekran gelmiyor. Mouse ve klavyeye de elektrik gelmiyor. PSU fisini cekip 2-3 dk bekleyip tekrar calıstırınca yine calısıyor PC sıkıntısız ama yine kapatıp açtıgımda calısıyor fakat ekran yok. Klavye ve mousea elektrik gelmiyor. Anakartım Asus Z370-prime. LED'li bir anakart. PSU fişi çekince normalde LED biraz daha yanık kalıyor. Ondan sonra sönüyor. Ama bu PSU'da LED yanmaya devam edip 5-10 saniye sonra söndükten sonra, tekrar yanıyor bir 5 saniye kadar daha. Sonra tekrar sönüyor. Her şeyi denedim. Anlamadım ne sorun var. Kaçak mı var denemediğim şey kalmadı.

Sistem eski PSU'da tıkır tıkır calısıyor. Anakartta hata yazıları var. Herhangi bir hata vermiyor. PSU fazla akım mı veriyor, başka bir şey mi o yüzden korumaya mı alıyor anakart kendini anlamadım. PSU 2 sene calısmayınca bi sıkıntı mı yarattı kendi kendine acaba?

Sistem;
  • Asus Z370A Prime
  • i7 8700K
  • GTX 1080 Ti Evga SC2
  • 500 GB Samsung 970 Pro
  • 16 GB Corsair 3000 MHz
  • PSU High Power Astro Lite 750 Gold.
Geri alırım demişti satıcı. Ama açıkçası geri vermek de istemiyorum. Sorunu bulup kullanmak istiyorum.
Rica etsem fikirlerinizi söyleyebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı