PSU ekran kartını yakar mı?

Serzeroo

Femtopat
Daha fazla  
Başlıkta da belirttiğim gibi 250W PSU var. Hatırlamadığım bir ekran kartı kullanıyordum sonra ekran kartım bozuldu. Bilgisayarcıya götürdüm ekran kartı yanmış dedi. GT 730'la değiştirdim 2 seneye yakın bir süre kullandıktan sonra ekran kartım tekrar bozuldu. Acaba PSU ekran kartını yakar mı? PSU'dan kaynaklı olabilir mi?

Başlıkta da belirttiğim gibi 250W PSU var. Hatırlamadığım bir ekran kartı kullanıyordum sonra ekran kartım bozuldu. Bilgisayarcıya götürdüm ekran kartı yanmış dedi. GT 730'la değiştirdim 2 seneye yakın bir süre kullandıktan sonra ekran kartım tekrar bozuldu. Acaba PSU ekran kartını yakar mı? PSU'dan kaynaklı olabilir mi?

Evet ihtimal dahilinde. Sonuç olarak gücü sağlayan şey PSU. Voltaj değerler olması gerekenden fazla ise yük bindiğinde zarar verme ihtimali olacaktır. Zaten en azından 400W güzel bir PSU'ya geçmeniz mantıklı olacaktır. Alacağınız yeni kartı da haşat etmesin.

Peki diğer sistem özelliklerin nedir? Genellikle PSU sistemi besleyemez ise yanabilir bilgisayar. (en azından ben öyle biliyorum)

Bence anakart voltajı dengeli vermiyor. Çünkü gt730 un psu ile alakası yok diye biliyorum besleme girişi yok çünkü direkt anakarttan alıyor gücü.

Yeni konular

Geri
Yukarı