PSU fan hızını düşürmek soruna neden olur mu?

Makaleler
1
Yer
Ankara
Daha fazla  
Merhaba dostlar. PSU fanım çok fazla ses çıkarıyordu, illallah ettirmişti. Fan hem büyük hem de çok hızlı dönüyordu. Ben de PSU'nun içini açtım fanı söktüm. İki pinli küçük bir kablo vardı. Ben ucunu kestim ve o iki kabloyu resimdeki gibi Molex kablosuna 5V gelecek şekilde bağladım ve fanı tekrar monte ettim. İstediğim sessizliğe ulaştım. Elimi PSU'nun arkasına koyunca serin bir hava geliyor ama sizce sıkıntı çıkarır mı? PSU'nun yanma gibi bir durumu olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum.
Güç kaynağım: Aerocool VX 400.

101556231_2138636952938453_8570949870184038400_n.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba dostlar. PSU fanım çok fazla ses çıkarıyordu, illallah ettirmişti. Fan hem büyük hem de çok hızlı dönüyordu. Ben de PSU'nun içini açtım fanı söktüm. İki pinli küçük bir kablo vardı. Ben ucunu kestim ve o iki kabloyu resimdeki gibi Molex kablosuna 5V gelecek şekilde bağladım ve fanı tekrar monte ettim. İstediğim sessizliğe ulaştım. Elimi PSU'nun arkasına koyunca serin bir hava geliyor ama sizce sıkıntı çıkarır mı? PSU'nun yanma gibi bir durumu olur mu? Cevaplarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 591980
PSU'nun içinde ısı kontrol olmadığı için yanma ihtimali olabilir.

Eki Görüntüle 591980

Eğer PSU çok fazla ısınırsa sorun teşkil edebilir ve kullandığınız PSU yüksek yük ve ısı altında bas bas bağırır. Tehlikeye yol açabilir eski haline döndermeniz daha iyi olacaktır sesten rahatsız iseniz yeni bir fan alıp değiştirebilirsiniz.

Geri
Yukarı