PSU Fanı Değiştirme

ASiTAL

Hectopat
High Power 600W 80+ PSU var.
Fanında acayip derece yüksek ses geliyor acıp baktım fanı lehimli takılmış.
Sessiz kasa fanım var acaba taksam olur mu? Fakat fan LED'li, lehim de atabilirim kesip ek de yapabilirim. Sıkıntı olur mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Değiştirecekseniz, lehimlenmesi daha sağlıklı olur. Ayrıca iyi yalıtmalısınız.

Bende 500w versiyonu vardı kasa ile ucuz diye almıştım. Çok ses yapıyordu açıp kabloları kesip ek yaptım. Sorun çıkmadı ama ısıya dayanıklı bir bant ile yalıtımı iyi yapmalısın. Isınma çok oluyor maalesef.

High Power 600W 80+ PSU var.
Fanında acayip derece yüksek ses geliyor acıp baktım fanı lehimli takılmış.
Sessiz kasa fanım var acaba taksam olur mu? Fakat fan LED'li, lehim de atabilirim kesip ek de yapabilirim. Sıkıntı olur mu?
Hic içini açdınızmı? Açıb kapadıysanız PSU çok hassasdır ondan kaynaklı bir hata oluşmuşdur.

Hic içini açdınızmı? Açıb kapadıysanız PSU çok hassasdır ondan kaynaklı bir hata oluşmuşdur.
Bende de aynı marka PSU var, PSU nun sorunlu olduğunu düşünüyorum. Değiştirme talebinde bulunucam aldığım yer ile ama daha önce hiç bileşen söküp takmışlığım yok ekran kartı dışında. Bu kadar hassassa zarar vermek istemiyorum. Komple sistemi göndermem daha mı iyi olur o halde? Hazır sistem almıştım.

bendedım garanti 20 gün diyor sonrada 30 tl yolla fan yollayalım degıstırın dıyor 250 tllık psu ıcın 20 gun buyuk kayıp dıye dusunuyorum elektrıkcı arkadaşa attıracam lehım olmadı çöp :))

Bende de aynı marka PSU var, PSU nun sorunlu olduğunu düşünüyorum. Değiştirme talebinde bulunucam aldığım yer ile ama daha önce hiç bileşen söküp takmışlığım yok ekran kartı dışında. Bu kadar hassassa zarar vermek istemiyorum. Komple sistemi göndermem daha mı iyi olur o halde? Hazır sistem almıştım.
Hmm aslında ekran kartı söküp takdiysan bu büyük bir başarı en zorlarından biri o. PSU montajı kolay iş olmadı youtubeden baka bilirsin 1 ay etrafı bir süre isteyecekler bu iş için amma yollayacak olursan komple pc yolla

Yaptım arkadaşlar psu fanı söktüm sonra kasamda ki kontrollü fanlar vardı birini psu ya taktım ses kesildi fakat o inleme sesi devam ediyor içindeki çızırtı yani güç kaynağı dandik oyuna girincede aynı şekilde high power almayın iyi günler...

Değiştirecekseniz, lehimlenmesi daha sağlıklı olur. Ayrıca iyi yalıtmalısınız.
Hocam konu var olduğu için ekstra bir konu açmadım. Sistemi belirli bir saat kullanımında sonra PSU'da mevcut olan fandan çok ses geliyor üstelik sistem boştayken genel kontrolümce 22:00 saatlerinde oluyor ve kapatmayana kadar devam ediyor. PC günlük kullanım süresi Sabah 8 ,Gece 12 saati tabiri caiz ise +mesai :)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı