PSU kablosu yandı

Hocam kullanmayin bilgisayari.
psu değiştiremem ki hocam patlama ihtimaline karşılık mı diyorsunuz bunu

Yani PSU değiştirmeyi düşünmüyorsanız kabloyu değiştirin ama kaliteli kablo olsun herhangi bir problem çıkacağını düşünmüyorum (kaliteli kablo alır iseniz).
bilgisayarı aldığım bilgisayarcıdan yeni bir kablo aldım şuanda

psu değiştiremem ki hocam patlama ihtimaline karşılık mı diyorsunuz bunu

bilgisayarı aldığım bilgisayarcıdan yeni bir kablo aldım şuanda
herhangi bir önerin var mı çok bilmiyorum

Aldığınız yeni kablonun sokete tam oturduğundan ya da kasayı yerinden oynattığınız vakit kablonun oynamadığından emin olun. Fotoğraftaki kablo, ark sebebi ile erimiş gibi duruyor.

Aldığınız yeni kablonun sokete tam oturduğundan ya da kasayı yerinden oynattığınız vakit kablonun oynamadığından emin olun. Fotoğraftaki kablo, ark sebebi ile erimiş gibi duruyor.
bilmiyorum hocam az önce psu kablosunu söküp bi bakmak istedim yanık kokusu az da olsa var ama herhangi bir erime yok

@BatuhanSümer bu yine iyi bir haber tabii ama umalım ki soketin arka kısmında PSU içerisindeki kablolarda, bağlantılarda bir erime olmamış olsun. Çevrenizde PSU açıp içine bakabilecek bir kişi varsa, özellikle giriş kısmının kontrol edilmesi iyi olur.

@BatuhanSümer bu yine iyi bir haber tabii ama umalım ki soketin arka kısmında PSU içerisindeki kablolarda, bağlantılarda bir erime olmamış olsun. Çevrenizde PSU açıp içine bakabilecek bir kişi varsa, özellikle giriş kısmının kontrol edilmesi iyi olur.

Anladım teşekkürler fakat herhangi kontrol ettirebileceğim birisi yok bilgisayarcılara götürürsem yüksek ihtimal yeni bir PSU aldırtmaya çalışırlar ki alamam şu an herhangi bir şey yok gibi 2 3 ay idare ederse yenisini alırım ama patlama riski var mıdır bunu bilmiyorum.

Geri
Yukarı