PSU montajı nasıl yapılır?

Yusuf Tuğra

Decapat
Daha fazla  
Yeni PSU almayı düşünüyorum tek sorun nasıl montaj yapılacağını bilmemem, PSU modüler eski PSU da modüler PSU'yu takarken bir daha tüm kabloları değişmem mi lazım? Yoksa eski PSU'nun üzerindeki kabloları söküp, aynı kabloları değişmeden direkt yeni PSU'ya takıp PC'yi çalıştırabilir miyim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hangi kabloyu nereye takacağını biliyorsan kablolarını değiştirmene gerek yok. Yani birebir güç bağlantı pinleri yeni PSU'da da aynıysa.

Hangi kabloyu nereye takacağını biliyorsan kablolarını değiştirmene gerek yok. Yani birebir güç bağlantı pinleri yeni PSU'da da aynıysa.

Farklı PSU kablosunu farklı PSU da kullanmak çok tehlikeli olabilir. Eğer dikkatli yapılmaza tüm parçalarınız bile bozulabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Farklı PSU kablosunu farklı PSU da kullanmak çok tehlikeli olabilir. Eğer dikkatli yapılmaza tüm parçalarınız bile bozulabilir.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Ben daha önce kullanmıştım. Bir sorun yaşamadım ama bu konuyu bilmiyordum. Öğrendiğim iyi oldu. Teşekkür ederim.

Araştırdığım kadarıyla zaten PSU'dan kablo çıkmaz o PSU ile uyumlu her kablo takılabilir demişler.

Sizin dediğiniz gibide olabilir o zaman tüm kabloları söküp yeni kabloları takmam lazım zormu bu işlem eğer rehber kaynağı varsa gösterebilir misiniz?

Çalıştırabilirsin diye hatırlıyorum. Yine de uzmanı görürse yazar. Kaç W PSU.

2 side 650W.

Araştırdığım kadarıyla zaten PSU'dan kablo çıkmaz o PSU ile uyumlu her kablo takılabilir demişler.

Sizin dediğiniz gibide olabilir o zaman tüm kabloları söküp yeni kabloları takmam lazım zormu bu işlem eğer rehber kaynağı varsa gösterebilir misiniz?

2 side 650W.
Ben 2 gün önce yaptım. Hiç zor değil sadece hangi kablo hangi parçaya ait bir kablo onu bilirseniz sorun olmaz. PSU üzerinde zaten hepsinin ismi yazıyor. Yanlış bir yere takma olasılığınız yok ve zaten yuvalarda uymayacaktır. :)

Hocam PSU içinde kendi kablosu çıkmıyor ek kablo mu almam lazım.

Geri
Yukarı