PSU ses sorunu

Ventolas

Hectopat
Arkadaşlar, uzun hikayeli bir sorunum vardı, RX570 ekran kartımda mavi ekran hatası yaşıyordum. Bu hatayı driver üzerinden MHz, voltaj ve frekans değerlerini kısarak çözdüm. Sorunun ekran kartından olduğunu düşünüyordum. Yetkili servise gönderimi için hazırlık bile yaptım. Bugün son kez denemek için PC'yi çalıştırdığımda PSU'dan aşırı yükses ve sanki takılıyormuş gibi cızırtılı fan sesi gelmeye başladı. Kısa süre içinde kesildi. Böyle olunca sorunun PSU'dan olabileceği içime şüphe düştü. PSU'yu nasıl test ederim? Hangi programları kullanabilirim? Ayrıca sorunu bilen veya duyan varsa neden kaynaklı olduğunu söylerse çok yardımcı olur.

Güç kaynağını belirtin lütfen.
Hocam Mastercase Soho kasasını kullanıyorum kasayla birlikte geldi psu. Üzerinde etiket olmadığı için bilemiyorum. Ayrıca bilgisayarı 5 aydır Squad Arma3 gibi oyunlarda ultra ayarlarda sıkıntısız oynuyordum voltaj yetersizliği olduğunu düşünmüyorum.
Hocam programı pek bilmiyorum direk testi başlattım. Anormal bir değer mevcutmudur ?
OCCT ile sistemi yüke sokun. Bütün sistem bağırmaya başlar ama PSU kendini belli eder zaten.

Dosya Ekleri

• Adsız.png
    Adsız.png
    248,9 KB · Görüntüleme: 19
  • Adsız2.png
    Adsız2.png
    257,1 KB · Görüntüleme: 22
  • Adsız3.png
    Adsız3.png
    251,9 KB · Görüntüleme: 20

Yeni konular

Geri