PSU Su Temas Etmesi

Lintos

Megapat
Sosyal Tayfı
Makaleler
25
Yer
Colorado, Colorado Springs
Arkadaşlar nasıl kasanın yanı açıkken su içiyodum masaya koymuşum elim çarptı bir anda bardağa çok az bir şey gitti PSU'ya:
df20b5e3-bddc-4474-850d-0129471f8d1f.jpg

Tam o gördüğünüz araya geldi su PSU'ya hafiften sızdı gibi oldu direkt bilgisayarı fişten çektim saç kurutma makinasıyla alttan hava verdim çok az temizlemeye çalıştım o arayı ne kadar temizleyebildim, orasını bilmiyorum. Şu anlık hiçbir problem yok gibi duruyor ama yinede bilemiyorum ya birazdan bir şey olursa ya da 1 gün sonra falan. Ne yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Saç kurutma makinesini en sıcak ayarında kullanmadan tekrar kurutmayı deneyin, daha sonra bir süre beklemeniz faydalı olacaktır. Böyle bir durumda yapılacak en iyi şeyi yapmışsınız, bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum fakat temkinli olmakta fayda var.
Yapabileceğinize eminseniz yerinden çıkartıp iyice kontrol edebilirsiniz. Belki altında halen su kalmış olabilir dikkat edin.

En az 3 gün bekleyin. Sonrasında şansınız varsa açılır.
Saç kurutma makinesini en sıcak ayarında kullanmadan tekrar kurutmayı deneyin, daha sonra bir süre beklemeniz faydalı olacaktır. Böyle bir durumda yapılacak en iyi şeyi yapmışsınız, bir sorun yaşayacağınızı sanmıyorum fakat temkinli olmakta fayda var.
Yapabileceğinize eminseniz yerinden çıkartıp iyice kontrol edebilirsiniz. Belki altında halen su kalmış olabilir dikkat edin.
Bence tam olarak kuruduğuna emin olmadan güç vermeyin.
Arkadaşlar öncelikle hepinizden özür diliyorum, ceza yemiştim yazamadım. Arkadaşlar aradan bayağı bir 10 saat geçti sayılır ve bilgisayar hâlâ eskisi gibi. Artık bir sorun teşkil eder mi? Hala riski var mı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı