PSU temizliği sonrası ekran kartı çalışmıyor

MojitrinV1

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba, kısa bir zaman önce PSU'nun eskisinden çok ısındığını ve içinin aşırı kirli olduğunu fark ettim. Bugün temizledikten sonra PSU'yu geri taktım her şey çalışır durumdayken ekran kartım çalışmıyordu. Sorun nedir?

Merhaba, kısa bir zaman önce PSU'nun eskisinden çok ısındığını ve içinin aşırı kirli olduğunu fark ettim. Bugün temizledikten sonra PSU'yu geri taktım her şey çalışır durumdayken ekran kartım çalışmıyordu. Sorun nedir?

Eğer gereğinden iyi bakım yaptıysanız ve fiziksel hasara neden olmadıysa yüksek ihtimalle basit kablo sorunudur. Kabloları mutlaka birkaç defa kontrol edin. Tam oturmamış veya yanlış kablo takılması vb olayalar yaşanabiliyor.

Ekran kartı kablolarını taktın mı?

Evet ekran kartı kablosu takılı.

Eğer gereğinden iyi bakım yaptıysanız ve fiziksel hasara neden olmadıysa yüksek ihtimalle basit kablo sorunudur. Kabloları mutlaka birkaç defa kontrol edin. Tam oturmamış veya yanlış kablo takılması vb olayalar yaşanabiliyor.

Bütün kabloları kontrol ettim ve sorun gözükmüyor acaba kablonun hasar alması gibi bir söz konusu olabilir mi?

Az önce eski bir ekran kartı taktım ve çalıştı ve sorunun ekran kartında olduğunu fark ettim.

Son düzenleme:

Bütün kabloları kontrol ettim ve sorun gözükmüyor acaba kablonun hasar alması gibi bir söz konusu olabilir mi?

Az önce eski bir ekran kartı taktım ve çalıştı ve sorunun ekran kartında olduğunu fark ettim.
Statik elektrik olabilir hocam kartı takın güç fişini çekin. Kartı takmadan önce sarı giriş soketini silgi ile temizleyin. Güç tuşuna birkaç kere bastıktan sonra çalıştırın.

Yüksek ihtimalle statik elektrik gibi bir problem de olabilir. PSU temizliğinden sonra ekran kartının çalışmama ihtimali var elbette. Ancak bunun birçok sebebi olacaktır. Güç yetmezliği kablolarda oluşan veya devre elemanlarında ki sorunlar vb durumlar yaşanabilir. Statik elektriğini alıp ardından tekrar deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı