PSU tiz ses çıkartıyor

MaxMedusa

Decapat
PC normalde PSU'dan ses geliyordu ama az geliyordu bu aralar çok gelmeye başladı PSU markası bilmiyor Hiper harmony kasasında takılı gelen PSU.

Ses sebebi nedir bu arada gpu%99 olunca daha cok ses geliyor.

Hocam PSU ekran kartını kaldırmıyor olabilir internetten baktığım kadarıyla PSU markası dediğiniz gibi belirtilmemiş muhtemelen 2. sınıf bir PSU takılı garantisi varsa PSU'yu göndermenizi öneririm eğer yoksa kaliteli bir PSU almanız daha faydalı olacaktır.

Ya bobin cızırtısı ya da fan cızırtısı. Eğer fandan geliyorsa fanı değiştirerek kurtulabilirsiniz.
Fakat bobinden geliyorsa yapacağınız çözüm yok. Tek çareniz PSU'yu değiştirmek olur.

Hocam PSU ekran kartını kaldırmıyor olabilir internetten baktığım kadarıyla PSU markası dediğiniz gibi belirtilmemiş muhtemelen 2. sınıf bir PSU takılı garantisi varsa PSU'yu göndermenizi öneririm eğer yoksa kaliteli bir PSU almanız daha faydalı olacaktır.

Ekran kartı yok R3 3200G Vega 8 kullanıyorum.

Ya bobin cızırtısı ya da fan cızırtısı. Eğer fandan geliyorsa fanı değiştirerek kurtulabilirsiniz.
Fakat bobinden geliyorsa yapacağınız çözüm yok. Tek çareniz PSU'yu değiştirmek olur.

Böyle kullansam bir sıkıntı çıkar mı 2-3 ay sonra PSU değişsem?

PC normalde PSU'dan ses geliyordu ama az geliyordu bu aralar çok gelmeye başladı PSU markası bilmiyor Hiper harmony kasasında takılı gelen PSU.

Ses sebebi nedir bu arada gpu%99 olunca daha cok ses geliyor.

Gelen ses PSU'dan gelmeyebilir kasayı açıp dinlediniz mi nereden geldiğini aynısı başıma geldi PSU'dan geldiğini sandığım ses işlemci fanından geliyormuş yük binince ötüyordu temizledim sorun kalktı ortadan PSU değiştirmekten yırttım.

Ekran kartı yok R3 3200G Vega 8 kullanıyorum.

Böyle kullansam bir sıkıntı çıkar mı 2-3 ay sonra PSU değişsem?

Hocam ekran kartı yokken bu kadar yük biniyorsa sıkıntı daha da büyük olabilir. Dürüst bir bilgisayarcıya göstermede fayda var iyi düşünürsek yukarıdaki arkadaşın dediği gibi sorun sadece fandan kaynaklanıyor olabilir eğer PSU'dan kaynaklı ise 2-3 ay sonraya sistemin çöpte olabilir.

Geri
Yukarı