PSU-Watt Değerleri

chnnhc67

Hectopat
MSI'ın watt hesaplama sitesinde kendi bileşenlerimi girince ekteki gibi değerler çıkıyor. "Listelenen Watt değerleri, her bileşenin maksimum watt değeridir. " diye devam eden kısımdan anladığım, sistemin max harcayacağı watt değeri budur. Doğru mu anlıyorum yoksa PSU watt değeri de önemli mi (550W 80+).
Özetle sistemim ne kadar watt harcar bunu merak ediyorum. Max değer, ekteki belirtilen watt değeri mi yoksa PSU'nun değeri mi?
Screenshot_2.png

MSI'ın gösterdiği sisteminiz maksimum harcayağı güç fakat RTX 2060S için tavsiye edilen güç kaynağı minimum 550W. Yani tercihen 550W ve üstü bir PSU seçmelisiniz.

Bunu uzun yolda giden bir araba gibi düşünün. Yokuş geliyor gaza basıyorsunuz, yokuş iniyorsunuz gazdan ayağınızı çekiyorsunuz. Yeri geliyor çok hızlanıp yeri geliyor çok yavaşlıyorsunuz. Ama sonuç olarak ortaya karma bir tüketim çıkıyor.

Bilgisayar da aynı şekilde. Bazen gerçekten 317W çekiyor bazen de 50W çekiyor. Bu sizin kullanımınıza göre değişiyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı