PSU'da sorun olduğunu nasıl anlarız?

Furkan Efe

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Alanya / Antalya
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar. Aslında sorun PSU da mı yoksa işlemcide mi bilemiyorum, sorunuma gelince. AMD FX 8350 işlemci kullanıyorum, normalde sekiz çekirdek olması gereken işlemci altı çekirdek olarak görünüyor. Anakartım ASUS Sabertooth FX990 uyumlu bir kart. Yani BIOS güncel durumda işlemci için gerekli yama da kurulu. Ekran kartını iki defa servise gönderdim, herhangi bir arıza yok dediler. Kasayı ilk açtığım da buzzerden bip sesi gelmiyor, ne zaman PSU'dan kapatıp açarsam bip sesi geliyor ama işlemci hala altı çekirdek görünüyor. Kime sorduysam işlemcide sorun olma ihtimali çok düşük PSU da olabilir diyorlar. PSU'nun modeli: Corsair 750W +80 Plus... Geçen gün AIDA64 programını çalıştırıp sistemi algıla dediğim de işlemci soğutucusu dahil 5 adet fan komple durdu. Ben de sistemi kapattım tekrar açtım düzeldi. Gücüde yetiyor ama sorunun PSU'dan olup olmadığını nasıl anlarım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı