PSU'dan gelen cızırtı sesi

zekicamurcu

Centipat
Daha fazla  
Merhabalar.

Başlıkta belirttiğim gibi PSU'dan elektriksel bir cızırtı sesi duyuyorum. Bu ses çok gürültülü değil fakat endişe verici. Parcalarin zarar gormesini istemiyorum.

Sorunun neden kaynaklanabilecegine dair cok fazla olasilik var ama PSU'dan kaynaklanmadigina eminim. PSU'yu degistirdim fakat ayni ses gelmeye devam ediyor. Yakın bir zamanda yurt dışına ciktim ve yanimda HDD + SSD + RAM + islemci + anakartı getirdim. Burada ekran karti + kasa + PSU satin alip PC'yi tekrar kurdum. PC sorunsuz calisiyor. Oyuna vs giriyor. Ama yüke girdiginde bu ses biraz artiyor.

Ve ses sadece PC boot attiktan sonra gelmeye başliyor. Örneğin PC'yi Windows'un kurulu oldugu SSD'yi takmadan baslatirsam ya da RAM'i sökersem vs bu ses gelmiyor.

Boot attiktan sonra gelmeye basliyor. Ses coil whine degil, bildiginiz PSU kablosu temassizlik yaptigi zaman cikan sesin aynisi cikiyor. Ama 3 farkli kablo denedim, sorun kablodan da değil. Bir fikri olan var mi acaba? Bina tesisatindan kaynaklaniyor olabilir mi ve PC'yi kullansam parcalarin zarar görme ihtimali nedir? Yurt disinda oldugum icin baska bir eve gidip deneme sansim yok maalesef :(

Buna benzer bir sorun yasayip cozen ya da fikri olan bir arkadas yardimci olabilirse cok sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Başlığa PSU'dan gelen ses yazmışsınız burada ses PSU'dan gelmiyor diyorsunuz.
PSU'dan gelmiyorsa kasanın fanları veya HDD'den geliyordur ses.

Başlığa PSU'dan gelen ses yazmışsınız burada ses PSU'dan gelmiyor diyorsunuz.
PSU'dan gelmiyorsa kasanın fanları veya HDD'den geliyordur ses.
Ses güç kaynağından geliyor ama problemin başka bir parcadan oldugunu dusunuyorum. Çünkü hem yenisini denedim hem de zaten aynı sesi bilgisayar bostayken yapmiyor, dedigim gibi, boot attıktan sonra yapmaya başlıyor.

Yeni konular

Geri
Yukarı