PSU'dan yanık kokusu geliyor

Niizy

Hectopat
Daha fazla  
İyi günler merhaba,

Dün gece sitenin elektriği kesildi, sonra ben lavaboya çıktım ve o an "elektrik voltajı" düşük bir şekilde yeniden gelmiş fakat ben lavaboda olduğum için fişi çekemedim (normal elektrik kesintisi sandım ve voltaj düşüklüğünde kesinlikle fiş prizden çekilmelidir bunu biliyorum). Az önce PSU'yu kokladım ve sanki bir yanık kokusu geliyor.

Tabii bana öyle geliyor da olabilir fakat size danışmak istedim. (Şu an bahsettiğim PC'den yazıyorum, sistemde herhangi bir sıkıntı yok.)

Son düzenleyen: Moderatör:
Yanık kokusu geliyorsa başka bir sebep yoktur. Yanmıştır. Önemli olan senin yanık kokusu olduğundan emin olman. Emin değilsen uzun süre çalıştığı için parçalar genelde ısınır ve o ısınan parçanın kokusu da olabilir. Sorunsuz çalışıyorsa sorun olmayabilir ama ben yine de güvenemezdim.

Düşük voltaj dediğin 110 v civarı ise aslında hiçbir şey olmaz koku bence aniden geldiğinde aniden (bilgisayar açık konumda kaldı ise) gücü aniden çekmiş olabilir diyeceğim ama oda biraz zor iş.

Düşük voltaj direk güç kaynağı olmadan çalışan ürünleri bozar elektronik kavramını bildiğim kadarıyla.

Çünkü bütün güç kaynakları 110v ile 240v arasında çalışması için tasarlanır.

Yeni konular

Geri
Yukarı