PSU'nun sigortasi PC'ye bağlı iken patladı

Ossass

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Dün PSU'nun çalışıp çalışmadığını anlamak için PC'ye bağlı iken sigortasının iki ucuna tel değdirip deneyecektim fakat kullandığım tel ya da sivri uçlu pense metal bir kısma değerek sigortayı patlattı. PC'nin herhangi bir parçasına zarar gelmiş olma olasılığı nedir? (PSU'nun markası ve modeli: Delta DPS-200PB-193 A)

Son düzenleyen: Moderatör:
Cam sigortayı kast ediyorsanız büyük ihtimal ciddi hasar almadan PSU'yu korumuştur. Eğer temas ettirdiğiniz noktada enteğre, mosfet gibi bir bileşen ise ciddi sorununuz var demek.

Hocam Delta markasını hiç duymadım. Sigorta derken cam sigorta mı? Değerleri neler? Güç kaynağının devresinin fotoğrafını atın. Büyük ihtimal transistörlerin soğutmasında kullanılan alüminyum parçaya değmiştir. Bu bağlamda transistörler yanmış olabilir.

Resim maalesef yükleyemiyorum her çektiğim fotoğraf 1mb üstünde olduğu için fakat sigorta cam.

Son düzenleme:
Telefonun mağazasından "resim sıkıştırma" diye aratırsanız, işinize yarayacak uygulamalar çıkabilir karşınıza.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…