PSU'suz mesh kasa önerisi

Eren186

Picopat
Daha fazla  
Bütçem çok net değil fakat siz öneri sundukça aklımda şekillendireceğim. Yine de uçuk fiyatlarda önermeyin.
Ek olarak kasa alırken mesh olup olmaması dışında nelere dikkat etmem gerekiyor.

Ek olarak kasa alırken mesh olup olmaması dışında nelere dikkat etmem gerekiyor.

Ekran kartının sığması (max VGA uzunluğu), güç kaynağının sığması (max PSU uzunluğu), soğutucu destekleri (radyatör konumları ve boyutları/hava soğutma için max soğutucu yüksekliği).
Aklıma gelmişken ekleyeyim, takacağınız anakartın boyutları da önemli. mATX kasaya ATX anakart takılmaz. Anakart vidaları standarttır.

Son düzenleme:

Hocam sistemi yazayım ben pek anlamam çünkü uzunluklardan.
RX 6900 XT.
Ryzen 5 7600.
Gigabyte B650M DS3H anakart.
Corsair Vengeance DDR 5 2x16 RAM.
High Power 750W 80+ Gold performance PSU.
Phantom spirit 120SE hava soğutucu.

Arkadaşların önerdiği kasalarda sıkıntı yaşar mıyım?

CC560 ile sorun yaşamazsınız. Nova Mesh SE'ye 6900 XT sığmayabilir. Bendeki 6900 XT sığmıyor mesela.

Gigabyte B650M DS3H 6400 MHz (O.C.) DDR5 AM5 mATX anakart CC560 ile uyumlu değil mi yani hocam yanlış anlamadıysam eğer. ATX yazıyor kasada.

Gigabyte B650M DS3H 6400 MHz (O.C.) DDR5 AM5 mATX anakart CC560 ile uyumlu değil mi yani hocam yanlış anlamadıysam eğer. ATX yazıyor kasada.

O ATX boyutuna kadar olan tüm anakartları destekliyor demek. Sizinki micro ATX. Yani sorun olmaz.
Resmi siteden:

O ATX boyutuna kadar olan tüm anakartları destekliyor demek. Sizinki Micro ATX. Yani sorun olmaz.

Teşekkürler hocam peki çok uzatmadan aklımda kalan bir şeyi de söylemek istiyorum High Power 600W elimde var şu an yazdığım sistemi bu PSU ile kullansam sıkıntı yaşar mıyım bir süre? 750W yazmıştım yukarıda ama o ileride alacağım bir şey o yüzden sormak istedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…