PSU’yu Kapatıp Açıldığında Bilgisayar Açılmıyor

boifromasgard

Kilopat
Yer
Denizli
Öncelikle sorunun PSU’dan kaynaklı olduğunu düşündüğüm için böyle bir başlık atma gereği duydum. Sorunu en basit şekilde anlatmaya çalışacağım.

Olay 3. kez başıma geliyor. Bilgisayar kasasının içini açmak istediğimde PSU’nun açma/kapama tuşunu kapalı konuma getiriyorum. İşlerimi halletikten sonra tekrar montajını yapıp çalıştırmak istediğimde kasa ve mouse çalışıyor ancak klavye çalışmıyor ve monitöre görüntü gitmiyor.

Çözüm olarak BIOS veya CMOS resetleme işe yaramıyor. Gün içerisinde saat 17.00’ı gösterdiğinde tekrar deniyorum ve bilgisayar açılıyor. (İlk iki seferde bu şekilde oldu.) Bunun nedeni ve çözümü nedir? Şu an bilgisayar acil lazım ve bilgisayar yine açılmıyor. Yarın saat 5’e kadar beklemek istemiyorum, çok can sıkıcı bi durum.

Ek olarak, bilgisayar tekrar açıldığında -yine ilk iki seferde olanı söylüyorum- BIOS saati 22.00 olarak görünüyor. Son olarak, PSU ya güç verdiğimde mouse ışığı direkt olarak yanıyor, normalde bilgisayarı açmadığım sürece mouse ışığı yanmıyor.
Konu hâla gizemini koruyor. Bugün saat 17.12 sularında denedim ve sorunsuz açıldı. :)

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı