PTT yasaklı listesindeki ürünümü gümrükten geçirmedi

AxperloaD

Femtopat
Daha fazla  
Arkadaşlar Merhaba. AliExpress'ten elektronik sigara siparişi vermiştim. Satıcı ile satın alma öncesi konuşmuştum. Gümrükten geçebilecek şekilde ayarlayacaklarını söylemişti. Vesselam, sonuç olarak ürün yasaklı ürünler listesinde olduğu için ithalatına izin verilmediği bilgisini aldım telefonla aramam sonucunda. -şu anda takip numarasını kontrol ettiğimde "PTT üzerinde" bir sonuç vermiyor.
1- Ürünün akıbeti ne olacaktır?
2- Ürün İade edilecekse takribi ne zaman iade edilir?
3- Para İadesi Alabilir miyim?

NOT: *Aliexpress üzerinden tartışma da başlattım, ihtilaflı ürünler kısmında görünmektedir.
PTT SORGULAMA SONUCU.jpg

TRACK24 KARGO SORGULAMA.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba. AliExpress'ten elektronik sigara siparişi vermiştim. Satıcı ile satın alma öncesi konuşmuştum. Gümrükten geçebilecek şekilde ayarlayacaklarını söylemişti. Vesselam, sonuç olarak ürün yasaklı ürünler listesinde olduğu için ithalatına izin verilmediği bilgisini aldım telefonla aramam sonucunda. -şu anda takip numarasını kontrol ettiğimde "PTT üzerinde" bir sonuç vermiyor.
1- ürünün akıbeti ne olacaktır?
2- ürün iade edilecekse takribi ne zaman iade edilir?
3- para iadesi alabilir miyim?

Not: *aliexpress üzerinden tartışma da başlattım, ihtilaflı ürünler kısmında görünmektedir.
Eki Görüntüle 936277
Eki Görüntüle 936278

Hocam AliExpress ile iletişime geçin. Büyük ihtimalle kargo geri dönecektir ve para iadeniz yapılacaktır.

Aras ile şiparis edin bir dahaki sefere gümrükten geçerse Aras Kargo içinde C4 bile olsa fark etmez en kötü ihtimal kargoya tekme atarlar.

İstanbul uluslararası pim ile görüştüğümde bana ürünü göndericiye iade edileceğini söylediler ancak yeni bir takip numarası vermediler. Ürünün takibini bu numaradan mı yapacağım yoksa farklı bir numaramı verilecek bilmiyorum.
Hocam isterseniz emin olmak için takip numarası isteyin. Fakat siz yine de AliExpress ile iletişime geçip para iadesi sürecini başlatsınlar. Yoksa otomatik onaylanabiliyor.

İstanbul uluslararası pim ile görüştüğümde bana ürünü göndericiye iade edileceğini söylediler ancak yeni bir takip numarası vermediler. Ürünün takibini bu numaradan mı yapacağım yoksa farklı bir numaramı verilecek bilmiyorum.
Artık ürünün takibini yapmanız gerektiğini düşünmüyorum. Göndericiye ulaşınca para iadeniz yapılır.

Aras ile şiparis edin bir dahaki sefere gümrükten geçerse Aras Kargo içinde C4 bile olsa fark etmez en kötü ihtimal kargoya tekme atarlar.
O nasıl oluyor. yani arasla sipariş etme felan hiç bilmiyorum. konu hakkında açılmış bir konu veya bilgileriniz varsa şimdiden çok teşekkür ederim.
Artık ürünün takibini yapmanız gerektiğini düşünmüyorum. Göndericiye ulaşınca para iadeniz yapılır.
ürün itilaflı durumda şuanda. satıcının onay veremesini bekliyorum yaklaşık olarak 20 gün süre var şuanda. süre sonuna kadar satıcıya ulaşmadığını düşünürsek sanırım iade gerçekleşmiş olmayacak??

O nasıl oluyor. yani arasla sipariş etme felan hiç bilmiyorum. konu hakkında açılmış bir konu veya bilgileriniz varsa şimdiden çok teşekkür ederim.

ürün itilaflı durumda şuanda. satıcının onay veremesini bekliyorum yaklaşık olarak 20 gün süre var şuanda. süre sonuna kadar satıcıya ulaşmadığını düşünürsek sanırım iade gerçekleşmiş olmayacak??
yakın zamanda satıcıya iade olur. artık bizim gümrük her şeyi iade ettiğinden ücretsiz kargolu ürün yok ve hatta kargolar çok pahalı. kargo ücretiniz hariç ürün bedenlini geri alacaksınız.

Geri
Yukarı