Pttavm.com Alışveriş pişmanlığı

553974

Hectopat
Kış lastiği araştırırken, akakce.com'dan pttavm.com'da 185 65 15 petlas 2022 yılı üretimi lastik 675 TL olarak listeleniyordu. pttavm.com üzerinden 4 adet sipariş verdim. 3 gün geçti hiçbir hareket yok. Firmayı aradım, bana pttavm.com'un zaman zaman ürünü yanlışlıkla listelediğini, böyle bir ürün olmadığını ve iptal edilmesini gerektiğini söylediler. Aradım pttavm.com'u durumu izah ettim iptal ettiler. Ücretin bankaya göre 3-4 gün sonra iade kredi kartına geleceğini söylediler. 4 gün sonra kontrol ettim yok. Tekrar aradım muhasebeye hatırlattık dediler. Yine zaman geçti hala yok. 3-4 kere daha aradım hep muhasebeye hatırlattık aciliyetini dediler sonuç yok. Neredeyse 1 ay oldu. Ekstre çokdan kesildi. Almadığım ürünü ödemek zorunda kaldım.

Sikayetvar.com'a yazdım hala bir sonuç yok. Resmen 2764 TL'nin üstüne çöktüler.
Her işte hata olur. Ama defalarca başvurudan sonra düzeltmiyorsa bunda art niyet var demektir.
İlk kez pttavm.com'dan alışveriş yaptım ama pişman ettiler. Amazon olsun Hepsiburada olsun onlarca siteden sürekli alışveriş yapıyorum hiç bu kadar uğraştırdıklarını görmedim.
Yani paranın böyle üstüne yatmak hiç yakışmıyor. Sikayetvar.com'a girince birçok insanın kredi kartına ücret iadesinde çok uğraştırdıklarını anladım.
Bu işte bir iş var. Bu normal bir durum değil. Yakında illa dava açtıracaklar.

Son düzenleme:
1 ay sonra ben paramı geri aldım. Aldığım ürün gelmedi. sizi şikayet edicem falan dedim umursamazlık seviyeli hat safhada.

Devletin kendi platformu hocam üstüne yatmazlar diye düşünüyorum aslında çok şeylerde yazabilirim de silivri soğuktur

Hocam dava açarım gibi şeyler diyerek onları korkutun belki korkup yaparlar.

Özel sektör işini kaliteli yapmak mecburiyetindedir. Zira özel sektörde rekabet vardır. Fakat kamuda böyle bir durum yoktur. O nedenle özel sektör her zaman çok daha kaliteli hizmet vermektedir.
Hakkının peşinden gitmeni tavsiye ederim. Belki işe yarar.

Aslında firma o ürünün satışına devam ediyorsa THH yolun ile ürünü alabilirdiniz ama o kadar süre uğraşmak ister misiniz bilmem.
Hâlâ iade olmaması ise tuhaf, normalde 4 güne falan iadenin bankaya ulaşması gerekir. Geçmiş olsun, umarım en kısa sürede çözülür.

Demin yine aradım. 10 dakika boyunca hattaki bayan 10 sn'de bir kontrolü sağlıyorum dedi. En son dedim artık neyi kontrol ediyorsunuz, ekranımın açılması demez mi
Dedim defalarca aynı şeyi söylüyorsunuz sizin açtığınızı kaydı muhasebeniz kala almıyor.
Aynı kalıp cümle, aciliyetiniz olduğunu muhasebeye ilettik.
Ulen sanki borç para alıyorum.

Ağlanacak halimize gülüyorum ama elden bir şey gelmiyor...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…