PUBG GPU kullanımının düşmesi

omrksr

Kilopat
Daha fazla  
Arkadaşlar herkes merhaba, PUBG oyununda GPU kullanımı hep %98-99 iken bazen %50-60'lara kadar düşüyor o anda da minik bir takılma gibi oluyor, FPS'de düşüyor. Bu soruna diğer oyunlarda rastlamadım. Sizce sorun PUBG'nin denildiği gibi optimize özürlü bir oyun olması mı? Yoksa başka bir sorun mu var?
Sistem
  • i7 8700 (stok soğutucu takılı)
  • MSI GTX 1060 6GB
  • 8GB 2400MHz RAM
  • Msi B360 Pro-VDH anakart
  • Aerocool KCAS 600W 80+ Bronz
  • 240GB Toshiba SSD
  • 1TB HDD
Not: BIOS, Windows, Ekran kartı sürücüleri ve diğer sürücüler dahil her şey güncel.

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar herkes merhaba, PUBG oyununda GPU kullanımı hep %98-99 iken bazen %50-60'lara kadar düşüyor o anda da minik bir takılma gibi oluyor, FPS'de düşüyor. Bu soruna diğer oyunlarda rastlamadım. Sizce sorun PUBG'nin denildiği gibi optimize özürlü bir oyun olması mı? Yoksa başka bir sorun mu var?
Sistem
  • i7 8700 (stok soğutucu takılı)
  • MSI GTX 1060 6GB
  • 8GB 2400MHz RAM
  • Msi B360 Pro-VDH anakart
  • Aerocool KCAS 600W 80+ Bronz
  • 240GB Toshiba SSD
  • 1TB HDD
Not: BIOS, Windows, Ekran kartı sürücüleri ve diğer sürücüler dahil her şey güncel.
Benim fikrim optimizasyonunun çöp olması.

Aslında işlemci soğutucumun stok fan olması da beni düşündürüyor. Kule tipi soğutucum yurtdışından geliyor yolda. Belki o çözer işi.

İşlemcinizin soğutucusundan yana bir sorun olacağını sanmıyorum. FPS düşüşlerinizin iki sebebi olabilir bu durumda RAM veya HDD. Eğer oyun HDD ise SSD'ye aktarıp deneyin. MSI Afterburner kurup oyun için kullanım değerlerine göz atın. RAM miktarı 7.5 GB civarlarında geziyorsa bilinki RAM yetersizliği yüzünden drop yiyorsunuz.

Bir program yardımı ile işlemcinin oyunda kaç olduğuna baktım, 83 dereceye kadar çıkmış. Sanırım sorun burda gibi. Bu arada oyun SSD'de.
Ve RAM kullanımıda 6,3-6,5 GB civarında.

İşlemcinizin soğutucusundan yana bir sorun olacağını sanmıyorum. FPS düşüşlerinizin iki sebebi olabilir bu durumda RAM veya HDD. Eğer oyun HDD ise SSD'ye aktarıp deneyin. MSI Afterburner kurup oyun için kullanım değerlerine göz atın. RAM miktarı 7.5 GB civarlarında geziyorsa bilinki RAM yetersizliği yüzünden drop yiyorsunuz.
Bende de düşük gpu kullanımı sorunu var.Bana yardımcı olur musunuz?
Değerler bunlar:
technop.jpeg
gxt%20750ti%202.jpeg
gtx%20750ti.jpeg

Bir program yardımı ile işlemcinin oyunda kaç olduğuna baktım, 83 dereceye kadar çıkmış. Sanırım sorun burda gibi. Bu arada oyun SSD'de.
Ve RAM kullanımıda 6,3-6,5 GB civarında.
Aslında 83 derece gayet normal. Sıkıntılı bir durum yok. DDU ile driverları kaldırıp tekrardan kurulum yaparmısınız. Bu arada Windows'unuzuda Update yapmanızı tavsiye ederim.
Bende de düşük gpu kullanımı sorunu var.Bana yardımcı olur musunuz?
Değerler bunlar:Eki Görüntüle 327623Eki Görüntüle 327624Eki Görüntüle 327625
Sizin durumunuz gayet ilginç sanırım eksik yada yanlış driver durumunuz söz konusu. Driver bulucu kullanmadan tüm driverları güncelleyin. Ekran kartı driver'ınıda DDU ile kaldırıp tekrar kendiniz indirip kurun.

Aslında 83 derece gayet normal. Sıkıntılı bir durum yok. DDU ile driverları kaldırıp tekrardan kurulum yaparmısınız. Bu arada Windows'unuzuda Update yapmanızı tavsiye ederim.

Sizin durumunuz gayet ilginç sanırım eksik yada yanlış driver durumunuz söz konusu. Driver bulucu kullanmadan tüm driverları güncelleyin. Ekran kartı driver'ınıda DDU ile kaldırıp tekrar kendiniz indirip kurun.
Ben ne yapıcağım ya.Artık yapmadığım şey kalmadı.Lol gibi bi oyunda gpu kullanımı yüzünden 20-30 fps alıyorum team fight'da.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı