PUBG Lite "Fatal Error Direct3DDevice" hatası

llaurex

Decapat
Her türlü şeyi denememe rağmen aldığım bir hatayı çözemedim. Bu forumda aynı hata üzerine bir konu daha var ama tam olarak çözümü anlayamadım. Sistemim:
  • Intel Pentium 2020M 2.40Ghz 2.40GHz
  • 4 GB RAM
  • Intel HD Graphics 4000
Oyun yüklenirken arka planda oyun birkaç saniyeliğine geçiyor sonra bu ekrana geçip bu hata çıkıyor.

sorun1.png

Bu hataya tamam dedikten sonra ardından bu hata çıkıyor:
sorun2.png

Dxdiag'da ekran kartımın Directx 12 olduğu gözüküyor 11'i desteklemediği için problem çıkardığını sanmıyorum. Ekran kartı sürücüsünü kaldırıp tekrar yüklemeyi denedim. Gerekli dosyaların hepsini kurdum ama fayda etmedi.

İşlemcinin dahili grafik birimi 3. nesil Intel HD Graphics olarak görünüyor. Yalan mı söylüyorsun? Önemli olan ekran kartının DirectX versiyonu. Windows'un değil. Ve ekran kartın DX10 destekliyor sadece.

İşlemcinin dahili grafik birimi 3. nesil Intel HD Graphics olarak görünüyor. Yalan mı söylüyorsun? Önemli olan ekran kartının DirectX versiyonu. Windows'un değil. Ve ekran kartın DX10 destekliyor sadece.
Neden yalan söylemek gibi bir şey yapayım ki? Dxdiag'ta yazan ''Directx Sürümü: Directx 12'' yazısından yola çıkarak bunu söyledim.
Ayrıca oyunun minimum sistem gereksinimlerinde gözüken kart ''Intel HD Graphics 4000'' nasıl olurda oyunu açamaz? Aydınlatır mısınız lütfen gerçekten merak ettim.

Yeni konular

Geri
Yukarı