PUBG Lite Kasma Sorunu

ArdaMert

Hectopat
Makaleler
2
PUBG Lite'a sistemim yetiyor ancak oyun en düşük grafiklerde bile 2 FPS civarında bir şey veriyor. Ben bunun oyunu işlemciyle açmasından kaynaklandıgını düşünüyorum. Bilgisayarım masaüstü nasıl harici ekran kartına geçerim veya bu sorunu nasıl çözebilirim?

Not: Diğer oyunlarda hiç kasma yok örnegin CS:GO vb.

Son düzenleyen: Moderatör:
@ArdaMert ekran kartınız bu oyun için yeterli değil. Sorununuzun kaynağı bu.
İ3 2.53 ghz 4gb ram amd radeon 5000 series ekran karta sahip bir laptopum. en düşük ayarlarda ve ekran ölçeğini 100 fen 70 e getiriyorum özetle oyun minecraft gibi oluyor ve 30-40 fps alıyorum bu normal mi? Minimum sistemi karşılıyor ama dediğim gibi oyun zevki sıfırın bile altında kalıyor görüntüden. Şimdiden teşekkürler

Merhabalar, işletim sistemim bu oyunun istediklerini karşılasa da aynı şekilde inanılmaz düşük fps değerleri alıyorum. Ateş aldığımda, envanter açtığımda, yerden eşya aldığımda, dürbün açtığımda dahi 1 saniyelik droplar yiyorum. Benden kötü sistemi olan arkadaşlarım benden yüksek fps alıyorlar ama ben alamıyorum diğer oyunlarda fpsim gayet düzgün sadece Pubg Lite'de durum böyle.
İşlemci: Amd FX-4100 Quad-Core 3.60 GHz
Ram: 8 GB
Ekran kartı: OEM Rx 460 2GB

---
Daha önce denediğim şeyler:
Ekran kartının bütün driverlerini kaldırıp tekrar bi güncellemek, yenisini kurmak
Oyunu defalarca silip yüklemek,
Virüs taraması yapmak,
DirectX güncelledim,
Advanced System Care tarzı programlarla bakım yaptım,
Kasanın içindeki tozları temizledim,
Belki düzgün takılmamıştır diye kasa içerisindeki ram, ekran kartı gibi donanımları çıkarıp taktım.
Fortnitede bile 70 80 fps alabilirken bu oyunda 30fpsten yukarı çıkmıyor 20 fps değerlerinde oynuyorum hiç akıcı değil ve sürekil drop yiyorum kafayı yemek üzereyim bunun sebebi ne olabilir yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Ceza yüzünden yazamadım. Reset atınca düzeldi ama sanırım beta olduğundan dolayı oyun yükleme ekranında sık sık donuyor kapatıp açmak zorunda kalıyorsun. Ayrıca minimum sisteme göre bence hareket etmeyin zira baya kastırıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı