PUBG Mobile GameLoop donuyor

monthean

Hectopat
Merhabalar. GameLoop beta indirdim, 90 FPS yaptım, genel olarak sol üstte 83 FPS sabit alıyorum fakat adamla karşılaşınca vesaire aşırı drop giriyor Steam PUBG'de Ultra'da sabit 90-100 FPS alan bilgisayar PUBG Mobile'de akıcı ayarlarda 30 FPS'e düşüyor adamı vuramıyorum.

Nasıl düzeltebilirim? Ayarları vesaire her şey düzgün. Arkadaşımın sistemi de aynı o da donmadan oynuyor. Ayarlarımız bile aynı. RAM'le alakası olamaz bellek kullanımı genelde %70 civarında oluyor ayrıca arkadaşımda da aynı miktarda ve özellikte RAM var. Sistem 4 aylık.

Sistem:
Palit GTX 1650 Super.
Intel i3 10100F.
BIOSTAR H410mh DDR4 s+v+gl 1200p.
Crucial Ballistix 8 GB 3000MHz DDR4 CL15 RAM.
Netac N535s 240 GB 560/520 Mbps 2.5" SATA3 SSD.

Gameloop ayarlarınızı atabilir misiniz.
1616436128312.png

Dual olması böyle bir mobil oyun için pek önemli değil. Steam PUBG'de bile dalgalanma yaşamadan ultrada oynuyorum diyorum bilmem konuyu tamamen okudunuz mu.
Bu zaten gayet normal bir şey. Birisinin optimizasyonu bilgisayar için diğeri telefon için. Hangi sistemle oynarsanız oynayın Pubg mobile sorun çıkaracaktır. Kız arkadaşım i5 5200u ve R5 m330 ile pubg mobile düşük ayarlarda 45fps alırken Pubg Lite oynarken +70fps alıyor orta ayarlarda.
Hafıza kullanımına 8GB verin. İşlemciniz kaç çekirdek ise ona da o kadar kullanım izni verin. Otomatikte bırakmayın.

Hafıza'yı 8 veya 4 GB yaptığımda değişen birşey olmadı. CPU olarak da 8 CPU var, 4'ünü kullanması için 4 işaretledim hala kasıyordu.
Bu zaten gayet normal bir şey. Birisinin optimizasyonu bilgisayar için diğeri telefon için. Hangi sistemle oynarsanız oynayın Pubg mobile sorun çıkaracaktır. Kız arkadaşım i5 5200u ve R5 m330 ile pubg mobile düşük ayarlarda 45fps alırken Pubg Lite oynarken +70fps alıyor orta ayarlarda.

Hafıza kullanımına 8GB verin. İşlemciniz kaç çekirdek ise ona da o kadar kullanım izni verin. Otomatikte bırakmayın.
Pubg Lite'de 70 FPS almak o kadar zor değil zaten. ''Kız arkadaşınızın sistemi'' ile benim sistemimin arasındaki farkı anlayabileceğinizi umuyorum. Ayrıca madem sistem farketmeksizin kasıyor youtuberlar nasıl bu kadar optimize bir şekilde oynuyor?
Hafıza kullanımına 8 GB verirsem ki zaten verdim bilgisayar ne kullanacak? Oyun RAM'in tamamını kullanırsa zaten stabil bir performans alamam? Siz nereden atıyorsunuz bunları merak ediyorum.

Hafıza'yı 8 veya 4 GB yaptığımda değişen birşey olmadı. CPU olarak da 8 CPU var, 4'ünü kullanması için 4 işaretledim hala kasıyordu.

Pubg Lite'de 70 FPS almak o kadar zor değil zaten. ''Kız arkadaşınızın sistemi'' ile benim sistemimin arasındaki farkı anlayabileceğinizi umuyorum. Ayrıca madem sistem farketmeksizin kasıyor youtuberlar nasıl bu kadar optimize bir şekilde oynuyor?

Hafıza kullanımına 8 GB verirsem ki zaten verdim bilgisayar ne kullanacak? Oyun RAM'in tamamını kullanırsa zaten stabil bir performans alamam? Siz nereden atıyorsunuz bunları merak ediyorum.
Selam umarım bu video ile kendi bilgisayarına uygun olan ayarları bulabilirsin:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Yeni konular

Geri
Yukarı