PUBG out of Memory hatası

İşletim sistemi
Windows 10

ÇeleRkez

Hectopat
Daha önceden almıştım kütüphanede duruyordu oyun. Bugün bir gireyim dedim girdiğim ilk maçta oyunun ortasında hata vermeden crash verdi. Oyunun dosyalarını doğruladım düzeldi. 2 3 maç sorunsuz oynadım ayarlar genel olarak medium V-Sync etkin 75 sabit. Ama az önce bir maç daha attım bu sefer out of Memory hatası verdi ve attı oyundan beni. Oyunun minimum sistem gereksinimlerini karşıladığını düşünüyorum. Sorun nedir acaba?

Sistemim:

PSU: FSP 600W 85+
GPU: RX 580 8 GB Aorus STRIX.
CPU: Ryzen 3 3100 4 Core.
RAM: 8 GB.
HDD: 1TB harici.

Daha önceden almıştım kütüphanede duruyordu oyun. Bugün bir gireyim dedim girdiğim ilk maçta oyunun ortasında hata vermeden crash verdi. Oyunun dosyalarını doğruladım düzeldi. 2 3 maç sorunsuz oynadım ayarlar genel olarak medium V-Sync etkin 75 sabit. Ama az önce bir maç daha attım bu sefer out of Memory hatası verdi ve attı oyundan beni. Oyunun minimum sistem gereksinimlerini karşıladığını düşünüyorum. Sorun nedir acaba?

Sistemim:

Sanırım RAM yetmiyor onun için yeni güncelleme falan olduysa bu performansı ve sistem gereksimini etkiler.

Sistemim:

RAM'lerle alakalı bir sorun olduğunu düşünüyorum.

Oyunun kullandığı RAM ortalama 10 GB dolaylarında. Önceden oyundan atma gibi bir sorun yoktu. Ani FPS düşüşleri yaşanıyordu RAM yetersizliğinden. Arka planda gereksiz ne varsa kapatarak oynamayı dene. DC gibi programlar yerine oyun içi iletişim de biraz rahatlatabilir. Asıl çözüm 8 GB daha RAM eklemek.

Arkadaşlar hortlatıyorum ama benim şimdiki RAM'ım Adata 3000MHz 8 GB 250 TL civarı bir fiyata almıştım 8 ay önce. Şimdi 400 500 civarlarında. 349 TL'ye indirimli Patriot 3000MHz bir RAM buldum 2 3 gün içerisinde indirim bitiyor. Kuponlarla birlikte 299 TL'ye geliyordu bende aldım. Gelecek ama markı farklılığı performans düşüşü sağlar mı sistemde?

Son düzenleme:
Performans düşüşü olmasından ziyade uyumlu çalışmama gibi bir sıkıntı olabilir belki. CL değerini falan kontrol ettin mi?

Kardeşim merhaba konuyu hortlatma gibi olacak belki ama aynı sorundan bende muzdaribim. RAM ekletmek istiyorum ama açıkçası korkularım var çünkü bilmiyorum. +8g daha ekleteceğim ve uygun fiyatlı, fiyat -performans ürünlerinden olabilir. Nereden nasıl en uyguna temin edebilirim tam olarak bilmiyorum da ilk defa yapacağım çünkü yardımcı olamaz mısınız? Çok teşekkür ederim.

Geri
Yukarı