PUBG Yeni Başlayanlar için Detaylı Taktikler

yorgancı

Hectopat
Herkese merhabalar. Ben PUBG'ye yeni başladım. 52 saat oldu. Her oyun en az 1-2 kill alıyorum hatta 3 defa solo FPP birinciliğim geldi. Lakin öğrenilmesi gereken bir dünya bilgi vardır eminim. Benim gibi yeni başlayanlara tecrübeli oyuncuların söylemek istediği püf noktalar varsa bu başlık altına bekliyorum. Örnek vermek gerekirse hangi silahın aim mekaniği kolay ve hasarı yüksektir? Sürekli çemberin dibinde oynayıp merkeze gitmemezlik yaparak hata eder miyiz? Sürekli olmasada arada sırada evlere saklanmanın avantajı var mıdır? Bu tarz konularda püf noktalara sahipseniz eğer paylaşmanızı bekliyorum. Son olarak bu bir oyun ve ne kadar oynarsak o kadar iyi oynarız mantığı elbette geçerli. Benimle beraber oynayarak öğrenmek isteyen takım arkadaşları var ise takma adım denizkantin.

Öncelikle oyuna FPP ile başlama. Bir süre TPP oyna, bu senin oyunda gözlem yeteneğini geliştirir. Ayrıca daha kolay bir mod olduğu için oyuna soğumadan bol kill'li maçlar çıkartırsın.

Oyundaki en önemli şey ilk gören olmak. Rakip oyuncuyu her zaman ilk gören olmaya çalış. Silahları ve eklentileri iyi bil mesela AR spreyler için compensator en iyisidir. Eline doğrudan AK-47 alıp başlama. Öncelikle 5.56 mermi kullanan AR'leri tercih et çünkü spreyleri daha kolaydır fazla geri tepmez. Eklentiler demiştik onlarca var ama bence en güzelleri dikey, yatay ve başparmak kabzası.

Çember dibinde oynamak diğer oyunların yerini tayin etmek açısından oldukça iyi ama çoğu kişi senin gibi düşüneceğinden çember dibinde kalabalık olabilirsiniz dikkan edin.

VS atabileceğin lokasyonlara in ki elin daha çabuk ısınsın, mekaniklere daha kısa sürede alış. School, Military Base, El Pozo, San Martin, Hacienda, Bootcamp ve Paradise Resort bunlar için en uygun yerler.

Ve en önemlisi unutma oyunda bol kill almak değil birinci olmak asıl hedefin olsun. Ayrıca solo ve duo bir yere kadar en zevkli oyunlar squad modda çıkıyor.

(Not: 1400 saat :D )

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı