PUBG'de FPS Düşmesi

halil2018

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba,

bundan yaklaşık 1-2 gün önce PUBG'yi ultra ayarlarda 70-80 FPS'te rahat oynuyordum. PC'yi kapattım sonra yeniden açıp oyuna girdiğimde FPS'in düştüğünü fark ettim ve grafik ayarlarını low'a getirdim şu anda low ayarlarda 70-80 FPS alıyorum. Kısacası eskiden ultrada 70-80 FPS arası oynarken şu anda low ayarlarda hemen hemen aynı değerleri (70-80 FPS) alıyorum. Eskiden low'da 120-130 FPS civarı alırdım şimdi ise 70-80 FPS arası gidip geliyor. Sorunun prizden kaynaklı olduğundan şüpheleniyorum çünkü priz şu aralar gevşedi gibi. Eskiden bilgisayarın fişi prize tam otururdu şimdi biraz daha gevşek kalıyor biraz saçma biliyorum ama sizce sorun neden kaynaklıdır? Yardımlarınızı bekliyorum...

Son düzenleyen: Moderatör:
Sürücüler ve BIOS güncel mi? BIOS'dan Turbo Boost teknolojisini devre dışı bırakmayı deneyebilirsiniz.
Sürücüler ve BIOS güncel.
Ayrıca yeni farkettim bu FPS düşmesi diğer oyunlarda da başladı.
Mesela CSGO'da 90 FPS'lere kadar düştüğünü gördüm.
Sizce dediğim gibi yani prizden vs. tam güç gelmiyor olabilir mi PC'ye ?
Olmazsa tüm sürücülere vs. temiz kurulum yapayım.

Son düzenleme:
Sürücüler ve BIOS güncel.
Ayrıca yeni farkettim bu FPS düşmesi diğer oyunlarda da başladı.
Mesela CSGO'da 90 FPS'lere kadar düştüğünü gördüm.
Sizce dediğim gibi yani prizden vs. tam güç gelmiyor olabilir mi PC'ye ?
Olmazsa tüm sürücülere vs. temiz kurulum yapayım.
Geforce Experience'e yeni güncelleme gelmişti onu kurdunmu ? Büyük ihtimalle ondan kaynaklanıyor.

Anladım sürücüleri tekrar kontrol edebilirsin. Olmadı mecbur yeni kurulum yapman gerekicek. Ayrıca kasa kullanıyorsun dimi ?
Evet kasa kullanıyorum. Yakın zamanda sürücüleri vs. kaldırıp temiz bir kurulum yapmayı düşünüyorum.
Sizce güçten yana bir problem varmıdır? yani kasaya tam güç gelmiyor olabilir mi ?

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı