PyQt5 ile calendarwidget'ten seçtiğimiz tarihte giriş yapılan verileri tablewidgette gösterme

merve1719

Femtopat
Daha fazla  
PyQt5 ile calendarwidget'ten seçtiğimiz tarihte giriş yapılan verileri tablewidgette gösterme işlemini nasıl yapabilirim? Qt designer ile oluşturduğum bir arayüz ile masaüstü uygulaması yapıyorum. Girdiğim veriler tablewidgette gösteriliyor ancak ben tarihe göre görüntüleme yapmak istiyorum. İki tarih aralığıda seçilebilir. Yardımlarınızı bekliyorum.

PyQt5 ile calendarwidget'ten seçtiğimiz tarihte giriş yapılan verileri tablewidgette gösterme işlemini nasıl yapabilirim? Qt designer ile oluşturduğum bir arayüz ile masaüstü uygulaması yapıyorum. Girdiğim veriler tablewidgette gösteriliyor ancak ben tarihe göre görüntüleme yapmak istiyorum. İki tarih aralığıda seçilebilir. Yardımlarınızı bekliyorum.
Hocam sqlite kullanıyorsanz arama butonu ekleyerek widgetten aldığı tarihe göre fetch yaptırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken masada bir tarih eklemek o kadar.

Hocam sqlite kullanıyorsanz arama butonu ekleyerek widgetten aldığı tarihe göre fetch yaptırabilirsiniz. Tek yapmanız gereken masada bir tarih eklemek o kadar.
Evet mantıklı ama tam olarak işime yaramayabilir. çünkü sonrasında bu tarihe göre görüntülediğim veriyi excele aktaracağım. söylediğiniz şekilde yapamam sanırım.

Evet mantıklı ama tam olarak işime yaramayabilir. çünkü sonrasında bu tarihe göre görüntülediğim veriyi excele aktaracağım. söylediğiniz şekilde yapamam sanırım.
Python:
import sqlite3

connect = sqlite3.connect("accounts.db")
cursor = connect.cursor()

tarih = input("Tarih girin. (Format: 00/00/0000)")

cursor.execute (f"""SELECT * FROM accounts WHERE tarih = '{tarih}'""")

sonuc = cursor.fetchall()
print(sonuc)

Hocam sonuç liste olarak veriliyor indexe göre aktarımda yapabilirsiniz. Dediğimi yaparsanız daha iyi olabilir. sonuc değişkenini excele aktarabilirsiniz.

1676980652043.png

Python:
import sqlite3

connect = sqlite3.connect("accounts.db")
cursor = connect.cursor()

tarih = input("Tarih girin. (Format: 00/00/0000)")

cursor.execute (f"""SELECT * FROM accounts WHERE tarih = '{tarih}'""")

sonuc = cursor.fetchall()
print(sonuc)

Hocam sonuç liste olarak veriliyor indexe göre aktarımda yapabilirsiniz. Dediğimi yaparsanız daha iyi olabilir. sonuc değişkenini excele aktarabilirsiniz.

Eki Görüntüle 1677224
denedim ancak hata aldım. ben size görseli göstereyim. tarih seçip table widgette görüntüleyeceğim ve görüntülediğimi excele aktar butonu ile excel olarak masaüstüne kaydedeceğim.

Dosya Ekleri

• Resim1.png
    Resim1.png
    82,3 KB · Görüntüleme: 13

Yeni konular

Geri
Yukarı