Python 0'dan kaç ayda öğrenilir?

Profesyonel olmaktan ziyade giriş seviyesinde, az da olsa temeli olan biri olmak istiyorum.

1-2 ayda rahat rahat temellerini oluşturursun. Tabi ki komplike kodlar yazamazsın ama giriş seviyesi şeyleri rahat rahat halledersin. Fakat bana göre dil proje yaparken öğreniliyor. Hatta programlama proje yaparken öğreniliyor. Uzun süre yazmayınca da paslanıyorsun açıkçası. Bunu da göz önünde bulundurmak lazım.
Sana tavsiyem dilin yazım kurallarını (syntax) öğrenirken bir yandan da internette tonlarca örnek bulacağın basit algoritmalar üzerine çalış. Mesela N'e kadar asal sayıları yazdıran program, girilen sayıya kadar olan çift sayıları toplayan program gibi gibi. Algoritmasını çıkarabildiğin şeyi kodla yazmak kolay gelecektir.

Bir sene de temel kavramları öğrenebilirsin. İngilizce öğrenmek veya Fransızca öğrenmek için ne kadar zamana ihtiyacın varsa, o şekilde düşünmelisin.

Nerde yapıldığını sormuştum ben. Yani demek istediğim cmd üzerinde falan mı?
anladım, üzerine diye okumuşum. Her dile özgü yazımı kolaylaştıran IDE'ler, text editorleri var. Notepad++, visual studio falan en bilinen örnekler. Bu editorler bir de derleyici içeriyor ve yazdığımız kodu bilgisayarın anlayacağı şekilde derleyip çalıştırıyor.

Merhabalar 16 yaşındayım ve Python öğrenmeye karar verdim daha doğrusu heveslendim :D .Tahmini olarak 0'dan baştan başlayarak kaç ayda öğrenebilirim bu yazılım dilini. İnternet'ten belirli kaynaklardan(Udemy vb.) öğreneceğim. Yardımcı olursanız sevinirim.

Sıfırdan başlayan birisi birkaç ayda, hatta belki birkaç haftada bile programlamayı öğrenebilir. Ancak bir dilde uzmanlaşıp, o dili kullanarak karmaşık algoritmalar kurabilecek seviyeye gelmesi yıllar alır.

Geri
Yukarı