Python Hesap Makinesi

Kısa geçiceğim,
1 - Yaşını bilmediğin birine kardeşim deme, karşındaki kedili kişi çook yüksek ihtimalle 2 katı yaşında.
2 - Bir dilin ismini kaç kez yanlış yazmışsın, hala bitireceğim muhabbetleri. Dil bitMEZ
İnsanlar aleminde herkes kardeş değil midir? Kastım o yöndeydi. Yanlış anlaşılmışsak affola :)

Alışkanlık, h ile y nin yerini çok karıştırıyorum. Hatasız kul olmaz :)

Python birçok alanda kullanılabilir Dektop, Web, Server, Scripts, Library, Cloud, Machine Learning...
Oyun konusunda da kullanılabilir, bir sıkıntı yok. Zaten oyunlar vb. büyük çaplı projeler genelde tek bir dilden yürümezler. Ana bir dil seçilir, örnek veriyorum C++. Tüm kodlar C++ ile yazılır ancak misal Python ile yazılmış kütüphanelere bağlanır. Yani ana dil C++ olurken yan dil Python olmuş olur. Ana dil konusunda da en çok C++ tercih edilir oyun alanında, tabii şu son zamanlarda C#'a çok kaymaya başladı. Malum, Microsoft dili halen aktif bir şekilde geliştirmekte. Python ile iyi bir seviyeye geldiğinde C++ veya C#'a göz atmanı tavsiye derim, iyi bir yer dediğim de dil bitirmek olarak anlamayın bir dili %100 öğrenemezsiniz yazan adamlar bile bilmiyordur. Gerçekten yüksek seviyeli projeler ortaya çıkarabiliyorsanız kafi. Ek olarak donanım bilginizi de geliştirin, ilerleyen zamanlarda işler kompleks hale gelecek işinize yarayacaktır kolay gelsin ;)

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı