Python için IDE önerisi

PyCharmla alakalı dosyaları içinde barındıran klasörleri C: dizininden 150 GB'lik D: dizinine taşımak istedim, fakat bu dosyayı taşımak için 183 GB alana ihtiyacınız var dediğinde şok geçirdim. Maksimum 10-11 eklenti falan vardı muhtemelen. Keşke dediğiniz gibi 150-200 eklenti barındırsa da tamam desem.
Zaten kimin 150-200 eklentiye ihtiyacı olsun ki?

@deezwend Ya hocam VS içinde işe yararımsı gibi eklentiler var mesela ben Beautify üzerinden örnek vereyim HTML çalışırken şu yorum kodları ve genel olarak <p><b>test136</b></p> gibi kodları aç kapa yapmak kanserdi çünkü satırlar arası fark var bilirsiniz.

Neyse kötü haber pandemi içinde 2 hafta gibi bir sürede HTML kodlamaya başladım ama lanet olası okul sınavlarından sonra bıraktım. Şu an maketler ile uğraşıyorum.

Size hatalı bilgi vermemek adına bu ufak bilgiyi vermek istedim.
Şimdi VS Code indirdim tekrar bir göz atmak için, arayüzü vesaire şimdi PyCharm'dan daha hoşuma gitti. Otomatik parantez koyan bir uzantı arıyorum şu anda Python için. Eğer bulabilirsem VS Code'a geçeceğim. Ayrıca 3-4 uzantı daha kurdum ve gerçekten hoşuma gitti bu uzantı olayı.
Zaten kimin 150-200 eklentiye ihtiyacı olsun ki?
Yani, dediğiniz gibi kimse 150-200 eklentiye ihtiyaç duymaz. Gerçekten şok geçirdim 183 GB alan isteyince. Neden öyle yaptığını da bilmiyorum.

Geri
Yukarı