Python ile kodlama yapmak

Maingoktug

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar Python ile neler yapılabilir?
Python kodlamaya başlangıç için ideal mi?
Değişkenler ne gibi bir durumda kullanılır ve ne işe yararlar?

Son düzenleyen: Moderatör:
Python'n gerek modülleri, gerek frameworkleri sayesinde neredeyse her yer için kod yazabilirsin.
En basit olarak Django ile Web, Django web tarafında çok güçlü diye biliyorum.
Windows uygulamaları geliştirebilirsin.
UI kodlayabilirsin. (Arayüz)
Ve daha niceleri. Python çok kapsamlı ve güçlü bir dildir.

Temel Python bilgilerini öğren. Daha sonra kütüphanelerle uygulama yazarsın. Örneğin arayüz uygulamalar yapmak istersen Tkinter kütüphanesini kullanabilirsin.

Hmm.. Biraz üst seviye değil mi hesap makinesi ben daha yeniyim :)
Ama basit ise denemeye değer.
İroni yaptığınızı varsayıp bu soruya cevap vermeyeceğim.

Hesap makinesi güzel bir tavsiye. İki değişkenle çalışan bir hesap makinesi yapmak dünyanın en kolay şeyi. Daha fazla değişken, ve sembollere tepki veren bir program yapmak ise giriş seviyesinin biraz üstünde bilgi ister. Yapıları bilmen gerekir, birden fazla değişkenle nasıl çalışacağını anlaman gerekir. Tam kapsamlı, arayüze sahip bir hesap makinesi yapmak orta seviye gerektirir. Yani hesap makinesi bir yazılım diline başlamak için iyi bir örnektir.

Seviyeleri şöyle kıyaslıyorum kendi zihnimde;
Başlangıç (Üç-beş kod bilerek yapabileceğiniz şeyler) - Giriş (Temel kodları biliyorsunuz, çalışma mantığını biliyorsunuz) - Orta (Temellerle birlikte üstüne yoğunlaştığınız bir proje var ve o proje için gerekli kütüphaneleri nasıl kullanacağınızı biliyorsunuz) - Tecrübeli (Bir iki projeniz var, artık rahatça çalışabiliyorsunuz) - Uzman (Neredeyse her şeyi yapabilirsiniz)

İroni yaptığınızı varsayıp bu soruya cevap vermeyeceğim.

Hesap makinesi güzel bir tavsiye. İki değişkenle çalışan bir hesap makinesi yapmak dünyanın en kolay şeyi. Daha fazla değişken, ve sembollere tepki veren bir program yapmak ise giriş seviyesinin biraz üstünde bilgi ister. Yapıları bilmen gerekir, birden fazla değişkenle nasıl çalışacağını anlaman gerekir. Tam kapsamlı, arayüze sahip bir hesap makinesi yapmak orta seviye gerektirir. Yani hesap makinesi bir yazılım diline başlamak için iyi bir örnektir.

Seviyeleri şöyle kıyaslıyorum kendi zihnimde;
Başlangıç (Üç-beş kod bilerek yapabileceğiniz şeyler) - Giriş (Temel kodları biliyorsunuz, çalışma mantığını biliyorsunuz) - Orta (Temellerle birlikte üstüne yoğunlaştığınız bir proje var ve o proje için gerekli kütüphaneleri nasıl kullanacağınızı biliyorsunuz) - Tecrübeli (Bir iki projeniz var, artık rahatça çalışabiliyorsunuz) - Uzman (Neredeyse her şeyi yapabilirsiniz)
İroni yapmak istememiştim :(
Fakat Phytonda print, değişken oluşturma ve kullanıcıdan bilgi almayı biliyorum.
Değişkenlerde de pek iyi sayılmam.
Ama öneriniz için teşekkür ederim hesap makinesini deneyeceğim.

İroni yapmak istememiştim :(
Fakat Phytonda print, değişken oluşturma ve kullanıcıdan bilgi almayı biliyorum.
Değişkenlerde de pek iyi sayılmam.
Ama öneriniz için teşekkür ederim hesap makinesini deneyeceğim.
Değişken oluşturmayı yapabiliyorsanız hesap makinesini de yapabilirsiniz. Python sade bir syntax’a sahip zorlanmazsınız.

Python gerçekten syntax kullanımı çok kolay bir dil, github üzerinde yazılı kursları var isterseniz onlara bakın.

Bu arada Django ücretsiz diye biliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı