Python ile YouTube kullanıcı adı değiştirmek

• Konuyu başlatan Core
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 5
  • Görüntüleme 612

Core

Decapat
Makaleler
1
Daha fazla  
Ben YouTube'daki belirtilen kullanıcı adlarının abonelerini sayan bir kod yazdım.
Şimdide kullanıcı adı değiştirmek istiyorum...
Fakat Python'da yeniyim, yani çok bir şey bilmiyorum.

Kod:
Python:
import urllib.request
import json
import time

name=input("Kullanıcı Adı: ")
key = "anahtar"

data = urllib.request.urlopen("https://www.googleapis.com/youtube/v3/channels?part=statistics&forUsername="+name+"&key="+key).read()
subs = json.loads(data)["items"][0]["statistics"]["subscriberCount"]

print(name + " adlı kişinin" + "{:,d}".format(int(subs)) + " abonesi var!🎉")
time.sleep(5)

Ben YouTube'daki belirtilen kullanıcı adlarının abonelerini sayan bir kod yazdım.
Şimdide kullanıcı adı değiştirmek istiyorum...
Fakat Python'da yeniyim, yani çok bir şey bilmiyorum.

Kod:
Python:
import urllib.request
import json
import time

name=input("Kullanıcı Adı: ")
key = "anahtar"

data = urllib.request.urlopen("https://www.googleapis.com/youtube/v3/channels?part=statistics&forUsername="+name+"&key="+key).read()
subs = json.loads(data)["items"][0]["statistics"]["subscriberCount"]

print(name + " adlı kişinin" + "{:,d}".format(int(subs)) + " abonesi var!🎉")
time.sleep(5)
Servisin buna izin verdiğine emin misin? Bu işlem için bir web servis kullanıyorsun çünkü. Servis izin vermiyorsa senin yapabileceğin bir işlem yok.

Kullanıcı adını değiştirmek için aynı serviste belli bir link olmalı ve buraya yeni kullanıcı adını ya POST parametresi ya da GET parametresi olarak göndermen lazım. Servis hangi protokolü kullanıyorsa.

Ayrıca öyle kafana göre bir kullanıcının adını değiştirebileceğini sanmıyorum. YouTube, daha doğrusu Google, bir servis ile buna izin vermez.

Servisin buna izin verdiğine emin misin? Bu işlem için bir web servis kullanıyorsun çünkü. Servis izin vermiyorsa senin yapabileceğin bir işlem yok.

Kullanıcı adını değiştirmek için aynı serviste belli bir link olmalı ve buraya yeni kullanıcı adını ya post parametresi ya da GET parametresi olarak göndermen lazım. Servis hangi protokolü kullanıyorsa.

Ayrıca öyle kafana göre bir kullanıcının adını değiştirebileceğini sanmıyorum. YouTube, daha doğrusu Google, bir servis ile buna izin vermez.

Peki, herhangi bir videonun başlığını değiştirme imkanım var mı?

Geri
Yukarı