Python kitap önerisi

Eff

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayar mühendisliği 1. sınıf öğrencisiyim. İlk dönem Python ikinci dönem Java öğrenicekmişiz. Python için kitap önerir misiniz? Kodlama kitaptan öğrenilir mi? Kitap alınır mı yoksa video eğitim setleri daha mı iyi olur?

Tavsiyem Udemy uzerinden kurs alarak ogrenmeye baslaman. Kitap uzerinden pek verimli olmaz.

Bence video daha mantıklı gibi. İzlerken durdurup deneme şansı vs. kitaba göre büyük bir artı ve daha somut bir şekilde olduğu için akılda kalıcı. Belli bir seviyeye kadar Udemy'de ilerledim herhangi bir sorunum olmadı şimdilik.

Hocayla birlikte anlık olarak kodu yazabilmen seni daha hızlı ilerletir, kitapları tavsiye etmiyorum. Kitaptan da çalışmış biri olarak.

Kitap önermiyorum. Ben de benzer düşüncelerle almıştım ancak birkaç kez açmışımdır en fazla. Alıştırma yapman, videolu destek alman daha faydalı olacaktır. Hocanız kitabı zorunlu tutuyorsa ayrı tabii.

Okuldan hocam bana Python için kitap önerisinde bulunacak. Hocam benimle paylaşınca size de iletirim.

Bende senin gibi ilk sene kitap almıştım ancak birkaç kere açtım kitaptan değilde öğrendiğin konular üzerinde sürekli örnekler çözmen senin için iyi olur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…