Python kütüphane inmiyor

Ezber3261

Centipat
Daha fazla  
Python'da pytube kütüphanesini indirip program yapmak istiyorum pip install pytube3 yazıyorum. Sonra importlamaya çalışıyorum fakat kütüphane yüklenmiyor nasıl çözebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:
Muhtemelen forumdaki bir ton kişinin yaptığı gibi 57 farklı Python yüklediğiniz için oluyor. Birine modül yüklüyor, diğeriyle kullanmaya çalışıyorsunuz.

Çalıştırdığınızda aldığınız hatanın olduğu yerin tamamının ekran görüntüsü ile çalıştırdığınız yerde terminale pip show pip yazdığınızda çıkan şeyi paylaşır mısınız?
Hatta pip install pytube3 yazdığınız yeri de paylaşın, belki oradadır sorun.

Muhtemelen forumdaki bir ton kişinin yaptığı gibi 57 farklı Python yüklediğiniz için oluyor. Birine modül yüklüyor, diğeriyle kullanmaya çalışıyorsunuz.

Çalıştırdığınızda aldığınız hatanın olduğu yerin tamamının ekran görüntüsü ile çalıştırdığınız yerde terminale pip show pip yazdığınızda çıkan şeyi paylaşır mısınız?
Hatta pip install pytube3 yazdığınız yeri de paylaşın, belki oradadır sorun.
Dışarıdayım şu anda yarın ekran görüntüsü atsam konuyla ilgilenir misiniz?
Veyahut VS Code kullanıyorsanız oranın terminaline yazmayı deneyin.

Pycharm kullanıyorum.

VS Code terminali ile "normal" terminal arasındaki fark ne tam olarak?
Aslında fark yok. Çalıştıkları temel klasör farklı. E tabii normal terminalde PATH'teki Python kullanılırken VS Code ona verdiğiniz konumdakini kullanıyor. Sorunda orada başlıyor çünkü ikisi farklı oluyor.

@Ezber3261 Muhtemelen PyCharm'da PATH'teki Python'ı değil de PyCharm içinde açmış olduğunuz başka bir environment'ı kullanıyorsunuz. Oradaki terminalden kurabilirsiniz veya modülü PyCharm ayarlar kısmından elle ekleyebilirsiniz.
Preferences > Project > Python interpreter kısmında artı işareti ile ekleyebilirsiniz. Orada kullandığınız environment'ı, konumuyla görebilirsiniz.

Geri
Yukarı