Python öğrenmek

BTK akademide 40 saat suren bir eğitim var.
Yararlanabilirsiniz.
Python nasıl öğrenilir? Ne kadar sürer? İşe yarar mı? Önerebileceğiniz başka kodlama dilleri var mı?

Başlangıç için güzel ve işe yarar bir dil. Önerim ilerleyen zamanlarda oyun yapmak istiyorsan Unity ve C# ögrenmen.

Python programlama dilleri arasinda en kolay olanidir. Öğrenmen zevkli sürecektir eminim ben Java'da biliyorum ve ikisini karsilastirmasini yapinca sanki Python'da primitif tipler yok integer, string diye bir şey göremezsin ayrica yukarida C# önermişler ama Python'da masaüstü uygulamalarda yapabiliyorsun tabii ki Visual Studio C# kadar olamaz ama işini rahatlikla görür. Dilersen Python pygame ya da Python turtle kutuphanesi ile oyunlar da yapabilirsin.

Python programlama dilleri arasinda en kolay olanidir. Öğrenmen zevkli sürecektir eminim ben Java'da biliyorum ve ikisini karsilastirmasini yapinca sanki Python'da primitif tipler yok integer, string diye bir şey göremezsin ayrica yukarida C# önermişler ama Python'da masaüstü uygulamalarda yapabiliyorsun tabii ki Visual Studio C# kadar olamaz ama işini rahatlikla görür. Dilersen Python pygame ya da Python turtle kutuphanesi ile oyunlar da yapabilirsin.
Cevap için teşekkür ederim.
Python başlangıç için oldukça iyidir. Hem kolay hem çok yönlü Onun haricinde C# önerebilirim.
Teşekkür ederim.Aklımda bulunacak.
BTK akademide 40 saat suren bir eğitim var.
Yararlanabilirsiniz.

Başlangıç için güzel ve işe yarar bir dil. Önerim ilerleyen zamanlarda oyun yapmak istiyorsan Unity ve C# ögrenmen.
Teşekkür ederim.Phyton dersleri bittikten sonra C# da aklımda olacak.
BTK akademi içeriklerinden faydalanabilirsiniz
Teşekkür ederim,yapacağım.

Yeni konular

Geri
Yukarı