Çözüldü Python pip hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Eren AK

Kilopat
Makaleler
21
Selamlar, bir .py uzantısını çalıştıracağım ancak "pip install requests" kodunu girmem lazım CMD'ye. Ancak pip komutu bulunamadı gibi bir hata veriyor, formatlamadan önce yapmıştım ve hata yoktu. Son sürüm Python yükledim ancak gene de olmuyor. Bunun bir çözümü var mıdır yazılımcı arkadaşlarım? Şimdiden teşekkürler.
1620222065904.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Maalesef iki işlemde işe yaramadı.

Birazcık açar mısınız? Python kullanmayı bilmiyorum.

İndirme butonu falan göremedim. Sadece junk kodlar gördüm.

Aramaya Python yazın. Python 3.9 uygulaması çıkacak. Sağ tıklayıp dosya konumu deyin. Aynı uygulama tekrar karşınıza gelecek. Sonra tekrardan aynı uygulamaya tıklayıp dosya konumunu aç deyin. Script dosyasına tıklayıp üstte dosyaların gidiş yolunu gösteren bir yer var. Oraya tıklayıp dizini kopyalayın. Ardından gelişmiş sistem ayarları yazın aramaya ve tıklayın. Açılan pencerede aşağıda ortam değişkenleri olacak. Ona tıklayın, orada path yazan kısma tıklayıp düzenle deyin. Ardından yeni deyin ve kopyaladığınız dizini oraya yapıştırın. Sorun çözümlenmiştir.
Aramaya Python yazın. Python 3.9 uygulaması çıkacak. Sağ tıklayıp dosya konumu deyin. Aynı uygulama tekrar karşınıza gelecek. Sonra tekrardan aynı uygulamaya tıklayıp dosya konumunu aç deyin. Script dosyasına tıklayıp üstte dosyaların gidiş yolunu gösteren bir yer var. Oraya tıklayıp dizini kopyalayın. Ardından gelişmiş sistem ayarları yazın aramaya ve tıklayın. Açılan pencerede aşağıda ortam değişkenleri olacak. Ona tıklayın, orada path yazan kısma tıklayıp düzenle deyin. Ardından yeni deyin ve kopyaladığınız dizini oraya yapıştırın. Sorun çözümlenmiştir.
Eğer anlamadıysanız bu video yardımcı olacaktır :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Eğer anlamadıysanız bu video yardımcı olacaktır :
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
İşe yaradı, size çok teşekkür ederim hocam.
1620223857527.png

Yeni konular

Geri
Yukarı