Python pyinstaller ve .exe yapmak

11Pro

Hectopat
Makaleler
2
Daha fazla  
.py olan bir dosyayı .Exe'ye çevirmek istiyordum ve pyinstaller ile çevirmek istediğimden ama pyinstaller kurulu olmadığından CMD'ye 'pip install pyinstaller' yazdım ama görseldeki gibi yazıları alıyorum pyinstaller'ın kurulu olmadığına eminim ancak yazılardan anladığım kadarıyla pyinstaller'ın halihazırda indirildiğini söylüyor. Nasıl çözeceğim?

1642622320321.png

(Güncelleme) 'pip uninstall pyinstaller' sonrada 'pip install pyinstaller' yazdım bu sefer sanırım kurabildim ama .py'ı .Exe'ye çevirmek için CMD'ye alttaki kodu yazdım ve "pyinstaller is not recognized" hatası aldım.
"
Pyinstaller -f -i icon. İco terminal_14 pre1.py
"

1642622663441.png

"

Son düzenleyen: Moderatör:
.py olan bir dosyayı .Exe'ye çevirmek istiyordum ve pyinstaller ile çevirmek istediğimden ama pyinstaller kurulu olmadığından CMD'ye 'pip install pyinstaller' yazdım ama görseldeki gibi yazıları alıyorum pyinstaller'ın kurulu olmadığına eminim ancak yazılardan anladığım kadarıyla pyinstaller'ın halihazırda indirildiğini söylüyor. Nasıl çözeceğim?

Eki Görüntüle 1275445

(Güncelleme) 'pip uninstall pyinstaller' sonrada 'pip install pyinstaller' yazdım bu sefer sanırım kurabildim ama .py'ı .Exe'ye çevirmek için CMD'ye alttaki kodu yazdım ve "pyinstaller is not recognized" hatası aldım.
"
Pyinstaller -f -i icon. İco terminal_14 pre1.py
"

Eki Görüntüle 1275455

"
Öncelikle Merhabalar,
Eğer bunu Anaconda yada intelligent'in kendi idesinin environment'ı ile
yapıyorsanız Orjinal Pythonı indirin daha sonra bu hatalar ile karşılaşmamanız
için sanal bir ortam oluşturun. projenizde kullandığınız orjinal paketleri sanal ortama
yükleyin daha sonra projenizi şu şekilde derleyin:

pyinstaller --windowed --noconsole --icon=app.ico main.py

Yeni konular

Geri
Yukarı