Çözüldü Python sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

666amos666

Centipat
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Python'a yeni başladım, herhangi bir program kullanmak yerine 3.7.3 Shell sürümünde yeni dosya / bitince Save as şeklinde kaydediyorum, ama çalıştırdığımda karşıma çıkan siyah ekrana ( C:\Wİndows\py.exe ) herhangi bir değer girdiğimde, veya hiçbir şey girmesem bile Enter'a bastığımda kendi kendine bir anda kapanıyor. Sorunun ne olduğunu bilen var mı?

Çözüm
Sonuna şunu ekleyin:
Python:
while True:
    pass

Bunu yazarsanız, siz programı kapatmadığınız sürece çıkış yapmaz.

Ya da:
Python:
input("ENTER tuşuna basarak çıkış yapabilirsiniz...")

Bunun ile de siz ENTER tuşuna basınca çıkış yapar.

Sorunun nedeni ise:

Siz kodu çalıştırınca işlem hemen size notunuzu gösterip kapanıyor. Eğer siz bir bekleme işlemi yapmazsanız kapanması normaldir.

İsterseniz belirli bir süre sonra kapanmasını da sağlayabilirsiniz, bunun için de "time.sleep()" modülünü kullanmalıyız.
İlk önce kodların başına
Python:
import time
yazarak "time" kütüphanesini işlemimize ekleyeceğiz.
Kodun sonuna da
Python:
time.sleep(5)
yazabilirsiniz. Bu şekilde işlem bitince 5 saniye boyunca bekleyecek sonra kapanacaktır. "5" değerini değiştirerek bekleme süresini değiştirebilirsiniz.

"If" ve "Elif"ler arasında satır olmasın. Kodun sonuna input("Enter tuşuna basarak programı kapatınız.") eklerseniz sonucu görebilirsiniz.
Bu da işinize yarar. Benim dediğim de işinizi görür.

Kankam bide path yanliş olabilir mi acaba bi kontrol eder misin? Dosyanin bulunduğu konuma gidip python dosyaadi.py ile dosyayi calistirmayi dener misin?
cd ile geçis yapabilirsin dosyalara

Sonuna şunu ekleyin:
Python:
while True:
    pass

Bunu yazarsanız, siz programı kapatmadığınız sürece çıkış yapmaz.

Ya da:
Python:
input("ENTER tuşuna basarak çıkış yapabilirsiniz...")

Bunun ile de siz ENTER tuşuna basınca çıkış yapar.
aga çok sağol be çalışıyor, eline sağlık.

Geri
Yukarı