Python Tkinter, Matplotlib grafiğini Tkinter'de gösterme

bufalo

Centipat
Herkese kolay gelsin. Yardıma ihtiyacım var. Yaptığım programda butona tıklandığında ilgili verinin grafiğini çizecek ama butona tıklandığında ayrı bir pencere olarak grafiği gösteriyor. Bunu tkinter arayüzünün içinde nasıl gösterebilirim? Matplotlib i butonun command fonksiyonunun içinde tanımladım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu işe yarayabilir belki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat ilk başta hatalı yapmaya başlayıp sonunda istediğini yapıyor, belki işinize yarayabilir.

Ek olarak, grafiği png ya da jpeg olarak kaydedip, PIL kütüphanesiyle Tkinter'de canvas'a basabilirsiniz. Ben olsam bunu yapardım. :)

Python:
import Image
import matplotlib.pyplot as plt

plt.plot(range(10))
plt.savefig('testplot.png')

# PNG'den JPEG'e çevirme
Image.open('testplot.png').save('testplot.jpg','JPEG')

Bu işe yarayabilir belki:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Fakat ilk başta hatalı yapmaya başlayıp sonunda istediğini yapıyor, belki işinize yarayabilir.

Ek olarak, grafiği png ya da jpeg olarak kaydedip, PIL kütüphanesiyle Tkinter'de canvas'a basabilirsiniz. Ben olsam bunu yapardım. :)

Python:
import Image
import matplotlib.pyplot as plt

plt.plot(range(10))
plt.savefig('testplot.png')

# PNG'den JPEG'e çevirme
Image.open('testplot.png').save('testplot.jpg','JPEG')

Veriler program çalıştığı zaman alınıyor. Dediğinize göre program çalıştıktan sonra verileri kaydedip pil kütüphanesiyle gösterecek. Gereksiz geldi bana. Attığınız videoyu inceleyeceğim teşekkürler.

Geri
Yukarı