Python yapay zeka için modül önerisi

GT 145

Decapat
Arkadaşlar ben insanlarla sohbet edebilecek(tabii profesyonel değil)benim vereceğim verilere göre hareket edecek bir Python modülü arıyorum. Zaten C++ ile İngilizce bile fazla kaynak yok Python ile arıyorum. Önerileriniz nelerdir? Karmaşık olmayan bir modül var mı? İleri seviye bir şey çıkarmak hedefim değil sadece dediğim gibi basit şeyler.

Hocam bu da yemeğe tuz atıp ben yaptım demek gibi biraz :D.pytorch gibi kaynağı bol olan vs.

Neden yeni baslayanlar NLP, ASR gibi zor islerden yapay zekaya giris yapiyor?
Bir de ustelik Turkce.

NLTK + scikit kombosuyla ortalama bir sey yazabilirsin, tokenlar ve cumlenin genel anlami hakkinda cikarimlar yapabilirsin ama baslangic seviyesi icin zor seyler bunlar. Sentiment analizi, word frequency vs bilmen gerekiyor.

Neden yeni baslayanlar nlp, asr gibi zor islerden yapay zekaya giris yapiyor?
Bir de ustelik Türkçe.

Nltk + scikit kombosuyla ortalama bir şey yazabilirsin, tokenlar ve cumlenin genel anlami hakkinda cikarimlar yapabilirsin ama baslangic seviyesi icin zor seyler bunlar. Sentiment analizi, Word Frequency vs bilmen gerekiyor.

Peki kaynak önerir misiniz?

Adam sana modül önermiş. Ki bu forumda bu komboyu önerecek bilgiye sahip adam sayısı çok az. Bu kadar bilgili bir adamdan nokta atışı bir tavsiye alıp hâlâ kaynak sormak zaten bu tür yüksek bilgi ve mühendislik gerektiren bir işe kalkışmaman gerektiğini gösteriyor.

İnternette kaynaktan bol bir şey yok. İki kelimeyi yan yana getirsen zilyon tane şey çıkıyor zaten.

Yeni konular

Geri
Yukarı