Python'da gelişmek için ne yapılmalı?

Contumax

Decapat
Daha fazla  
Arkadaşlar, benim bölümüm gereği iyi bir şekilde Python öğrenmem lazım. Python temellerini biliyorum fakat algoritma yeteneğim o kadar da iyi değil. Hala bazı basit yerlerde takılıyorum? Acaba siz nasıl çalışıyorsunuz ve nasıl öğreniyorsunuz? Çalışmak için kullandığınız kaynaklar varsa verebilir misiniz ve motivasyonu nereden buluyorsunuz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben günlük işlerim için kod yazıyorum. Bilmediğim yerlerde yardım alıyorum, gayet verimli oluyor benim için.

Ne gibi günlük işler birazcık açabilir misin?
Örneğin altın hesabından ne kadar kâr edildiğini hesaplayan bir program yazmıştım. Antrenman sonuçlarımı karşılaştırdığım bir program da yazma niyetindeydim en son. Başladım devamı gelmedi 😅.

Arkadaşlar, benim bölümüm gereği iyi bir şekilde Python öğrenmem lazım. Python temellerini biliyorum fakat algoritma yeteneğim o kadar da iyi değil. Hala bazı basit yerlerde takılıyorum? Acaba siz nasıl çalışıyorsunuz ve nasıl öğreniyorsunuz? Çalışmak için kullandığınız kaynaklar varsa verebilir misiniz ve motivasyonu nereden buluyorsunuz?
Matematik problemlerini(dairenin alanı, trigonometrik değerler, kar-zarar, 2. dereceden denklem vb.) bir algoritma yazarak çözmeye çalış, takıldığın kısımları araştır. Yaygın Matematiksel teoremlerin ispatını yapmaya çalış. Kendin belirlediğin harfler/cümleler ile şifreleme algoritması yapabilirsin.

Yeni konular

Geri
Yukarı