Python’da gelişmek için yapılması gerekenler

omrcetin

Hectopat
Yer
Bursa
Daha fazla  
Python yazılım dilinde kendimi geliştirmek istiyorum. İzlemem gereken yol nasıl sizce?

Sürekli proje yazman gerekiyor. Gerekirse clone gerekirse farazi düşünüp bir şeyler yazacaksın. Algoritma mantığı bu şekilde gelişiyor.

Ben de başlamak istiyorum fakat nereden öğrenilir çalışılır bir fikrim yok. Siz nereden öğreniyorsunuz?

Python programlama dili şakaya gelmez. İstikrarlı bir şekilde yapman gerekiyor. yarım yamalak bırakmayıp, sürekli projeler hazırlaman gerekiyor.

Java da NetBeans gibi kod yazmayı daha kolaylaştıran programlar var Python da da bu tarz programlar kullanmayı deneyebilirsin.

Proje hazırlamak derken? Nasıl başlamalı veya nasıl proje hazırlamalıyım?

Benim önerim YazBel Belgeleri bu sitedir. Konsol uygulamaları hallettikten sonra GUİ programlamayı bir dene derim. Python GUİ için çeşitli kütüphaneler sunar: Tkinter, Pyqt5, ...
Eğer GUİ ilgini çekmiyorsa oyun programlamak istiyorsan pygame ve turtle modüllerine bakmanı öneririm.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…