Python'da klavye ve tuş kontrolü nasıl sağlanır?

Zeuszeus2023

Hectopat
Daha fazla  
Meslek
Belki Yazılımcı
Bir tuşa bastığımızı algılayabilmesini sağlayacak bir şeye ihtiyacım var. Mesela K harfine basmak

Bilgisayarın klavyesini, faresini kontrol edebilecek bir şeye ihtiyacım var. Mesela fareyi merkeze al, 100 piksel yukarı çık, sol tık yap, 5 piksel aşağı in ve sol tıka basmayı bırak. Bu sayede 5 piksellik bir çizgi oluşacak. Bu örmek sadece. Bunu kullanarak bayağı bir şey yapmayı düşünüyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bir tuşa bastığımızı algılayabilmesini sağlayacak bir şeye ihtiyacım var. Mesela K harfine basmak

Bilgisayarın klavyesini, faresini kontrol edebilecek bir şeye ihtiyacım var. Mesela fareyi merkeze al, 100 piksel yukarı çık, sol tık yap, 5 piksel aşağı in ve sol tıka basmayı bırak. Bu sayede 5 piksellik bir çizgi oluşacak. Bu örmek sadece. Bunu kullanarak bayağı bir şey yapmayı düşünüyorum.
Tabii.
PyAutoGUI araştır. Bunla klavye kontrolü vs. yaparsın.
Keyboard araştır. Bununla da klavyedeki tuşları algılarsın.

Örnekleriyle beraber attım, pip install pyautogui pip install keyboard ile yüklersin ikisini de.

Tabii.
PyAutoGUI araştır. Bunla klavye kontrolü vs. yaparsın.
Keyboard araştır. Bununla da klavyedeki tuşları algılarsın.

Örnekleriyle beraber attım, pip install pyautogui pip install keyboard ile yüklersin ikisini de.
Bu istediklerim haricinde bunlar gibi ama farklı işlere yarayan şeyler var mı?

Bu istediklerim haricinde bunlar gibi ama farklı işlere yarayan şeyler var mı?
Bilmiyorum ama mesela ek bir mikrokontrolcü alarak her bilgisayarda Python'sız tak-çalıştır bi' şaka makinesi yapabilirsin ATMega 85 veya Arduino Leonardo ile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle projeler de yapılabilir.

Bilmiyorum ama mesela ek bir mikrokontrolcü alarak her bilgisayarda Python'sız tak-çalıştır bi' şaka makinesi yapabilirsin ATMega 85 veya Arduino Leonardo ile.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Böyle projeler de yapılabilir.

Biliyorum. Ben sadece yazılımla uğraşmak istiyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı