Python'dan C'ye geçiş

imoutofmaterial

Decapat
Öncelikle merhaba, bundan 2 hafta önce bir arkadaştan Python hesap makinesi kodlarıma yardım etmesini istemiştim. Python'u şu an ana hatlarıyla biliyorum. (Zaten yazılım hakkında fikrim olması için öğrendiğim bir dildi.) C++'a geçmek istedim ancak izlediğim hoca bu dili öğrenirken bahsettiği bazı terimleri anlamak için C (sade C) dilini öğrenmek gerektiğini söyledi. Ben de C++ yerine C'ye geçtim. Ancak hoca (aynı zamanda Python'u da bu hocadan öğrendim.) C'yi anlatırken sanki hiçbir dil altyapım yokmuş gibi anlatıyordu ancak ben yine de konuları dinlemeye devam ettim. Şu an döngüler konusuna kadar geldim ve biraz sıkılmaya başladım kursun temposundan dolayı.

Sizce basit konuları veya zor konulardaki zaten bildiğim uzun açıklamaları geçmeli miyim?

Ben çok uzun bir süre Python çalıştım, sonrasında JavaScript geçtim ve hiç zorlanmadım. Ancak çok sıkıldım. C aşırı low level kalıyor. Bu yüzden zorlayabilir. Python iyi bir temel atmanız gerek, direk geçmeyin. Sıkılma konusunda yapacak bir şey yok. Ben de aşırı sıkılıyorum maalesef. Dili öğrenince rahatlayacaksın.

Python hakkında ufak bir yazı yazdım, ilgini çekerse imzamdan ulaşabilirsin.

Merhabalar. Kendim bir bilişim lisesinde okuyorum. Burada Python ile eğitim veriyorlar. Bunun dışına çıkmaya çalıştım, yani C+ 'a geçmeye çalıştım. Ancak temelleri Flowgorithm ve Python ile yaptığım için çok çok zor, sanki köylüymüşüm gibi hissettim. Temeli nerede attı iseniz oradan ayrılmamanız daha iyi olur. Benim gibi 3 ayınızı çöpe atmayın :) :(

Syntax olarak farklı diller, bazı konseptler tabii ki ortak; tüm dillerde benzer olan yapılar var fakat yine de bir göz at. Geçme.

Başlangıcı C/C++ ile yapanlara Phyton pseudocode gibi gelir. Girintilerle uğraşmak da cabası. Zırt pıt da dil değiştireyim deme sakın, bir dili otur adam akıllı öğren. Mesleğin olmayacaksa da başlangıcın C ile olmasın.

Öncelikle merhaba, bundan 2 hafta önce bir arkadaştan Python hesap makinesi kodlarıma yardım etmesini istemiştim. Python'u şu an ana hatlarıyla biliyorum. (Zaten yazılım hakkında fikrim olması için öğrendiğim bir dildi.) C++'a geçmek istedim ancak izlediğim hoca bu dili öğrenirken bahsettiği bazı terimleri anlamak için C (sade C) dilini öğrenmek gerektiğini söyledi. Ben de C++ yerine C'ye geçtim. Ancak hoca (aynı zamanda Python'u da bu hocadan öğrendim.) C'yi anlatırken sanki hiçbir dil altyapım yokmuş gibi anlatıyordu ancak ben yine de konuları dinlemeye devam ettim. Şu an döngüler konusuna kadar geldim ve biraz sıkılmaya başladım kursun temposundan dolayı.

Sizce basit konuları veya zor konulardaki zaten bildiğim uzun açıklamaları geçmeli miyim?

Sıkılırsınız tabii. Bende C# öğrendim ilk, bayağı öğrendikten sonra Udemy'den Python kursu almıştım canım çıkmıştı bırakmıştım. O yüzden programlama dillerini öğrenirken bir tane çok iyi öğrenmek yerine ilk başta hepsinden az az öğrenilmesi taraftarıyım.

Yeni konular

Geri
Yukarı