pZlib.exe virüs mü?

İlkerimoo

Centipat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
GTX 1650
i3 10100F
16 GB
650W 80+
250 GB M.2
1 TB HDD
Görev yöneticisine girip ayrıntıların oradan hafif aşağıya indiğimde gördüm.
Araştırdım ve pzlibv3.exe gelmiş insanlara ve görev yöneticisinde işlemler sekmesinde işlemciyi zorlarken görmüşler ve ona virüs diyorlar.
Bendeki ayrıntılar sekmesinde bir kere gördüm ve sonra gitti ismi şöyleydi pZlib.exe ve simgesinde DX yazısı gibi bir şey vardı.
Bilen kişi yardım edip yazarsa sevinirim, virüs mü değil mi diye.

Şimdiden teşekkürler :)

Hocam pzlibv3.exe genelde crackli bir program indirirken gelir veya başka bir program indirirken gelir yani nereden nasıl bir program indirdiğinize göre değişiyor diye biliyorum (burada crack kullanıyorsunuz demiyorum her hangi bir program ile de gelebilir) ancak çoğunlukla pzlibv3.exe virüs oluyor.
Bilgisayarınızı KVRT, Malwarebytes, Norton Power Eraser, ESET Scanner ile taratmanızı öneririm.

KVRT:Free Virus Removal Tool | Free Virus Scanner and Cleaner | Kaspersky
Malwarebytes:Malwarebytes Cybersecurity for Home and Business | Anti-Malware & Antivirus
Norton Power Eraser:Ücretsiz virüs ve zararlı program kaldırma aracı olan Norton Power Eraser'ı indirin ve çalıştırın
ESET Scanner:Rehber: ESET Scanner ile Zararlı Yazılımları Temizleyin

Eğer hala bilgisayarınız da ise taradıktan sonra büyük ihtimalle virüs değildir ama hala içiniz de şüphe varsa Kaspersky Rescue Disk ile bilgisayarınızı taratmanızı öneririm.

Kaspersky Rescue Disk:Kaspersky Rescue Disk Kullanım Rehberi ve Kaspersky Virüs Koruma Yazılımı 2022 - Ücretsiz Versiyon ve Deneme Sürümü İndirme | Kaspersky

Çok teşekkür ederim bu konuyu açtıktan sonra mb ile tam taramaya başlamıştım ztn, yardımcı oldugun için teşekkür ederim :)

Yeni konular

Geri
Yukarı