Q6600 ve 4 GB RAM'li sistem kasıyor

berkan50

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda Intel DP965LT anakart var, elimde 2 GB DDR2 2 tane ve 1GB DDR2 2 tane RAM var. Ama PC'ye en fazla 3 GB RAM takılıyor, çok denedim 4 slot var. Her birinde denedim olmuyor, bir keresinde PC açıldı ama dehşet şekilde kasarak 20 dakikada açıldı, bekledim bayağı. PC özelliklerine girdim 4 GB RAM yazıyor ama dehşet kasıyor, bunun sebebi nedir bilen var mı?
  • Ekran kartım: MSI GT 710
  • İşlemci: Intel 2 Quad 6600

Son düzenleyen: Moderatör:
RAM'lerin uyumuna baktığını hiç sanmıyorum.
  1. Slotlarda bozukluk olabilir.
  2. O RAM'lerin uyumlu çalışması için CL ve MHz değerlerinin aynı olması lazım.
  3. Ayrıca anakartın sitesinde en fazla ne kadar destekliyorsa o kadar boyutta RAM çalıştırabilirsin.

Bence ramleden çok işlemciyle alakalı bir durum.Termal macun değiştirin mümkünse komple bir kasa temizliği yapın işlemci fanını iyice temizleyin farkı göreceksiniz.Benim eski Pentium D bilgisayarım google chrome bile açamıyordu termal değiştirip fan temizledim inanın espor oyunlarını(lol vb) 30 40 fps de olsa oynar hale gelmişti 80leri de görüyordum.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı